Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Chelat Cynku

( ilość produktów: 2 )

Chelat cynku to jedna z form cynku - mikroelementu niezbędnego do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu odznaczająca się lepszym wchłanianiem i większą przyswajalnością spośród wszystkich postaci suplementów diety z cynkiem dostępnych na rynku.

Po co cynk w organizmie?

Mimo, że potrzebujemy ich stosunkowo niewiele, mikroelementy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Ich niedobór może być przyczyną wielu groźnych chorób. Chelat Cynku to minerał, który wchodzi w skład ponad 200 enzymów i bierze udział wielu procesach biologicznych zachodzących w organizmie takich jak synteza białek, produkcja hormonów czy odpowiedź immunologiczna. Jest niezbędny dla utrzymania dobrego stanu skóry, paznokci i włosów. Chociaż obecny jest w wielu produktach żywnościowych to z jego niedoborem boryka się wiele osób. Przyczyn zbyt niskiego poziomu cynku w organizmie może być wiele - niewłaściwa dieta, zaburzenia wchłaniania, stres? Należy podkreślić, że cynk z pożywienia wchłania się jedynie na poziomie 20-30% co przy nieodpowiednim żywieniu zwiększa ryzyko wystąpienia jego niedoborów. Suplementacja może okazać się niezbędna w celu przywrócenia odpowiedniego poziomu tego minerału, ale to lekarz powinien stwierdzić jej zasadność.

Czym jest chelat cynku?

Chelat cynku to forma cynku określana jako najlepiej przyswajalna w postaci suplementów diety. Chelaty powstają w procesie chemicznym polegającym na łączeniu minerału z czynnikiem chelatywnym, którym najczęściej są kwasy, organiczne i aminokwasy. Cząsteczka cynku zostaje otoczona ligandem - czynnikiem chelatywnym (z greckiego ?chele? oznacza szczypce kraba) co zwiększa jej odporność na zmiany pH, chroni przed interakcją z innymi związkami i tym samym zapewnia lepsze wchłanianie i przyswajanie pierwiastka przez organizm. Warto pamiętać o tym, że cynk z suplementów łatwo przedawkować co grozi niewydolnością wątroby i nerek - Chelat cynk zawsze stosuj zgodnie z zaleceniami.

Chelat cynku suplementy diety do nabycia w NaturaWit. Na stronie znajduje się również Glicynian Cynku.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel