Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej Lniany (Flaxseed Oil)

( ilość produktów: 3 )

Naturalne oleje ze swych dobroczynnych właściwości znane są od wieków. Pozyskiwany z lnu zwyczajnego (Linum usitatissimum) olej lniany jest tego najlepszym przykładem. Już w Starożytnej Grecji Hipokrates (uznawany za ojca współczesnej medycyny) zalecał stosowanie oleju do zwalczania stanów zapalnych w organizmie.

Olej lniany (Flaxseed oil) ? co o nim wiemy?

Olej lniany w kapsułkach to produkt otrzymywany metodą tłoczenia na zimno z nasion lnu zwyczajnego ? rośliny o charakterystycznych niebieskich płatkach kwiatowych. Dla wytwarzania oleju cenniejsze są jednak torebki nasienne rośliny i ich zawartość, czyli 10-12 nasionek. Tłoczony z nich olej o lekko orzechowym smaku i aromacie oraz żółtej barwie to cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3 o prozdrowotnym działaniu. Flaxseed oil (olej lniany) zawiera w swym składzie 58% kwasu linolenowego, 18% - oleinowego, 15% linolowego, 6% palmitynowego i 5% stearynowego. Oprócz tego jest bogatym źródłem steroli i witaminy E. Olej lniany jest bardzo wrażliwy na działanie światła i wysokich temperatur, dlatego jedynie tłoczony na zimno i przechowywany w ciemnych butelkach i pomieszczeniach zachowuje swoje właściwości. Olej lniany nazywany jest olejem budwigowym, a nazwa ta związana jest z badaniami Johanny Budwig, która w 1952 roku postawiła tezę, że przyczyną chorób cywilizacyjnych jest brak w diecie kwasów omega-3.

Na co pomaga olej lniany?

  • wspiera metabolizm
  • pomaga zwalczać stany zapalne
  • reguluje poziom cholesterolu
  • korzystnie wpływa na pracę układu krążenia
  • wspiera pracę układu nerwowego
  • wzmacnia układ odpornościowy
  • pomaga łagodzić objawy menopauzy
  • zalecany w profilaktyce chorób nowotworach
  • korzystnie wpływa na stan skóry i włosów - działa przeciwzapalnie, regenerująco, odżywczo, przeciwzmarszczkowo)

Olej lniany (Flaxseed oil) w butelce czy kapsułkach?

Obie formy zachowują cenne prozdrowotne właściwości. Jednak nie wszystkim odpowiada konsystencja i smak oleju płynnego, dlatego kapsułki Flaxseed oil są dla tych osób dobrym rozwiązaniem.


Najwyższej jakości olej lniany suplementy do nabycia w sklepie NaturaWit. W naszej ofercie znajdziesz również olej z Kryla

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel