Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Cytrynian Wapnia + Witamina D3

( ilość produktów: 1 )

Suplementacja wapnia to często jedyny sposób, by nasze kości były zdrowe i mocne jak najdłużej. Wybierając preparaty zawierające w swoim składzie cytrynian wapnia + witamina D3 zyskujemy pewność, że zostanie on efektywnie przez organizm przyswojony.

Wapń i witamina D3 dla prawidłowego funkcjonowania układu kostnego człowieka

Wapń i witamina D3 to dwa niezbędne elementy budulcowe kości. Zdrowe i mocne, zapewniają siłę układowi szkieletowemu, który codziennie jest mocno eksploatowany. By w dobrej kondycji służył nam jak najdłużej, należy zapewnić mu odpowiednie ilości potrzebnych surowców. Niestety z różnych względów (niewłaściwa dieta, wiek, niektóre choroby, niewystarczająca ekspozycja skóry na słońce mogą przyczynić się do niedoborów obu składników. Najlepiej braki uzupełnić w sposób naturalny, tylko że często bywa to niemożliwe. Ratunkiem wówczas może okazać się suplementacja, o której zasadności powinien zadecydować lekarz.

Jaki wapń wybierać do suplementacji?

W sprzedaży spotyka się preparaty zawierające wapń w postaci różnych związków, które są przez organizm lepiej lub gorzej przyswajalne. Cytrynian wapnia (sól wapniowa kwasu cytrynowego) należy do tych dobrze przyswajalnych, a obecność witaminy D3 dodatkowo tę efektywność podnosi. Cytrynian wapnia, poza tym nie wymaga obecności dużych ilości soku żołądkowego, by dobrze się wchłonąć. Będzie on dobrym wyborem dla osób, które borykają się z refluksem i źle znoszą działanie leków zobojętniających. Warto pamiętać także o tym, że witamina D jest niezbędnym wsparciem dla gospodarki wapniowo-fosforanowej i zapewnienia utrzymania prawidłowej struktury i funkcjonowania kośćca (stąd połączenie wapnia i witaminy D3 w suplementach).

Dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego, nerwowego, mięśniowego, odporności

Wapń + witamina D3 to nie tylko mocne kości, ale także serce, nerwy, hormony, mięśnie. Dlatego tak ważne jest zapewnienie prawidłowego ich poziomu w organizmie.

Szukasz dobrze przyswajalnych suplementów wapnia? Postaw na cytrynian wapnia + witamina D3, które możesz nabyć w NaturaWit.

Zainteresować cię mogą również inne składniki mineralne, takie jak Magnez.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel