Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Glicyna

( ilość produktów: 4 )

Glicyna to organiczny związek chemiczny, najprostszy ze standardowych aminokwasów białkowych. Organizm ludzki potrafi sam syntetyzować glicynę (z choliny, seryny, hydroksyproliny), czyli jest ona zaliczana do aminokwasów endogennych. Glicyny dostarcza nam także pożywienie. Bogatym jej źródłem są: pestki dyni, nasiona słonecznika, orzechy, mięso, ryby, jogurty naturalne, sery, ryż, kasza gryczana, czerwona soczewica, płatki owsiane, otręby pszenne, maliny, kalafior, szpinak. Niedobór glicyny zwykle jest związany z dietą ubogą w białko lub stanami chorobowymi zaburzającymi jej syntezę w organizmie.

Glicyna stanowi średnio około 7,2 procent reszt aminokwasowych występujących w białkach. Najwięcej - około 30 procent zawiera kolagen. W wysokich stężeniach glicyna znajduje się w skórze, tkance łącznej stawów oraz tkance mięśniowej.

Jakie właściwości ma glicyna?

Glicyna wspiera układ trawienny i odpornościowy. Wspomaga absorpcję wapnia, bierze udział w syntezie erytrocytów i hemoglobiny. Hamuje rozpad białek odpowiedzialnych za budowanie tkanki mięśniowej i przyspiesza ich regenerację. Jest ważna dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego i pracy mózgu. Zmniejsza uczucie niepokoju, wspiera pamięć i koncentrację, poprawia jakość snu. Wzmacnia efekt działania glutaminianu w mózgu. Korzystnie wpływa na skórę i włosy. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe.

Poznaj zastosowanie glicyny

Glicyna wspomaga organizm na wielu płaszczyznach.

  • zapalenie stawów
  • zaburzenia neurobehawioralne
  • niewydolność nerek
  • niewydolność układu sercowo-naczyniowego
  • ochrona przewodu pokarmowego podczas przyjmowania silnych leków
  • jest pomocna w niwelowaniu zaburzeń snu
  • poprawia pamięć i koncentrację
  • wspiera skórę przed starzeniem się

Jak zapobiegać niedoborowi glicyny?

Do niedoborów glicyny dochodzi rzadko. Zwykle jej niewystarczająca ilość w organizmie spowodowaną jest ubogą dietą lub stanami chorobowymi. Aminokwas ten można uzupełniać z pomocą suplementów, ale zawsze po zasięgnięciu opinii lekarskiej. Glicyna tabletki do nabycia w dobrych sklepach z naturalnymi preparatami. Skorzystaj z oferty NaturaWit!

W naszej ofercie znajdziesz także inne aminowasy, np. kwas Gamma Aminomasłowy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel