Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Olej MCT

( ilość produktów: 4 )

Olej MCT — to skrót od ang. medium chain triglycerides oznaczający średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, czyli takie, które w swojej budowie zawierają od 6 do 12 atomów węgla. Do tej grupy należą kwasy: kapronowy, kaprylowy, kaprynowy i laurynowy. Najlepszym źródłem MCT jest olej kokosowy, również palmowy oraz w mniejszym zakresie nabiał.

Olej MCT ? co to?

Olej MCT pozyskuje się głównie z orzechów kokosowych, gdzie kwasy tłuszczowe MCT stanowią 60% jego wartości odżywczych. W odróżnieniu od kwasów krótkołańcuchowych i długołańcuchowych średniołańcuchowe oleje MCT charakteryzują się unikalnym procesem trawienia i wchłaniania. Wchłaniają się bezpośrednio z komórek nabłonka jelitowego i transportowane są żyłą wrotną prosto do wątroby, co oznacza, że szybciej przekształcają się w energię potrzebną organizmowi. Poziom energii z MCT przez dłuższy czas utrzymuje się na tym samym poziomie i nie obserwuje się jej spadku charakterystycznego dla energii, której źródłem są węglowodany.

Olej MCT ? właściwości

Ponieważ olej MCT szybko dostarcza do organizmu skondensowaną dawkę energii, mogą go stosować osoby aktywne fizycznie i umysłowo o dużym zapotrzebowaniu i wydatkowaniu energetycznym. Może być pomocny w walce ze schorzeniami układu pokarmowego i stosowany u osób z niedożywieniem, co więcej, olej MCT pozwala zachować uczucie sytości na dłużej i wykazuje pozytywny wpływ na utratę wagi w procesie odchudzania. Poza tym MCT może być pomocny w obniżaniu złego cholesterolu i poziomu cukru oraz działać bakteriobójczo i grzybobójczo.

Olej MCT ? jak stosować?

Olej MCT pozyskiwany z kokosa dostępny jest w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. W ofercie NaturaWit są to suplementy uznanych producentów: Swanson i Now Foods. W ofercie sklepu odnajdziesz również wiele innych suplementów, w tym Olej DHA. Należy pamiętać, że wprowadzenie suplementów do diety powinien zawsze zlecać lekarz po ocenieniu stanu zdrowia pacjenta.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel