Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Ecklonia Cava

( ilość produktów: 1 )

Prozdrowotne właściwości alg są znane i wykorzystywane od wieków. Obok popularnych, takich jak spirulina czy chlorella, w sprzedaży znajdują się ekstrakty z glonów mniej znanych np. Ecklonia Cava - ekstrakt. Uznawane za superfood algi Ecklonia Cava znalazły zastosowanie w kuchni, a ich bogaty w składniki odżywcze skład został doceniony w przemyśle kosmetycznym i farmaceutycznym.

Co wiemy o Ecklonia Cava? Ekstrakt a jego właściwości

Ecklonia Cava zwana również chwastem wiosłonosym lub z japońskiego - kaijme to gatunku jadalnych brunatnych alg morskich występujących w wodach oceanicznych u wybrzeży Japonii i Korei. 

Glony te są wykorzystywane jako składnik tradycyjnej zupy miso, dania o nazwie nimono, przygotowuje się również z nich sałatki. Ale to nie walory smakowe, a właściwości prozdrowotne Ecklonia Cava zainteresowały współczesną medycynę. Bogata w polifenole, florotaninę i pochodne steroli Ecklonia Cava jako ekstrakt może być pomocna w walce z wieloma zdrowotnymi problemami. Chociaż nadal trwają badania nad skutecznością Ecklonia to istnieją przesłanki, że dzięki obecności polifenoli jej stosowanie może przyczyniać się do walki z wolnymi rodnikami a co się z tym wiąże, z chorobami nowotworowymi i chorobami układu krążenia. Z kolei obecność florotaniny może być wsparciem dla niwelowania problemów z włosami - zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu i łysieniu. Okazuje się również, że Ecklonia Cava od Swanson może pomagać redukować zmęczenie oraz walczyć z bezsennością.

Wykorzystanie glonów w kuchni jako wartościowego pod względem odżywczym składnika oraz w medycynie naturalnej do walki z problemami zdrowotnymi nie jest zjawiskiem nowym i nieznanym. Warto więc zaznajomić się z algami i wykorzystać ich potencjał. Preparaty podobnego pochodzenia również mogą pozytywnie wpłynąć na nasz organizm tak, jak na przykład kelp.

Wybierz Ecklonia Cava w NaturaWit

Ecklonia Cava - ekstrakt zamknięty w wygodnych do połknięcia kapsułkach kupisz w sklepie NaturaWit. Wybierz Ecklonia Cava Swanson - uznanego producenta preparatów naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel