Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Złocień Maruna (Feverfew)

( ilość produktów: 2 )

Złocień Maruna (Chrysanthemum parthenium, Feverfew, Tanacetum parthenium, wrotycz maruna) to roślina wieloletnia z rodziny astrowatych pochodząca z Azji Mniejszej, rozpowszechniona w całej Europie w stanie dzikim. Z wyglądu przypominający rumianek wrotycz maruna, znany jest od wieków (ale przez lata trochę zapomniana) ze swych prozdrowotnych właściwości. Dzisiaj za sprawą większej świadomości człowieka co do zdrowia i jego związku z naturą, coraz chętniej wracamy i sięgamy po sprawdzone, naturalne środki prozdrowotne. Stąd też wzrost zainteresowania właściwościami złocienia. Pierwsze wzmianki i nazwa “parthenium” związane są z gojeniem ran budowniczych greckiej świątyni zielem złocienia maruna. A już w I w n.e. grecki lekarz i botanik Dioskurides zalecał stosowanie go na gorączkę i ból głowy. W Europie największą popularnością złocień maruna cieszy się w Anglii, gdzie od XVII wieku uznawany był za skuteczny sposób na melancholię, a obecnie na bóle migrenowe i gorączkę - stąd nazwa “feverfew”.

Jakie właściwości i zastosowanie ma złocień maruna?

Ziele złocienia maruna zawiera związki biologicznie czynne takie jak laktony seskwiterpenów (największe znaczenie ma tu partenolit), flawonoidy i olejki eteryczne. Złocień Maruna (Feverfew) stosowany jest jako naturalne wsparcie do walki z bólami migrenowym i napięciowym. Pomocny w obniżaniu gorączki. Zapobiega agregacji płytek krwi. Wykazuje działanie przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze oraz spowalniające procesy starzenia się komórek. Pomaga zwalczać dolegliwości związane z menstruacją i menopauzą. Zapach ziela odstrasza także owady.

Przeciwwskazaniem do stosowania Feverfew są skłonności alergiczne.

Suplementy diety Swanson Złocień Maruna Feverfew w postaci łatwych do połknięcia kapsułek i inne znajdziesz do nabycia w naszym sklepie internetowym NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel