Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Policosanol

( ilość produktów: 5 )

Policosanol jest naturalną mieszaniną alkoholi tłuszczowych długołańcuchowych, których źródłem są różne oleje roślinne i wosk pszczeli. Pierwotnie oleje pozyskiwano z trzciny cukrowej, obecnie także z ziaren zbóż, orzechów, słodkich ziemniaków. Substancja ta uznawana jest za preparat mający istotny wpływ na obniżenie złego cholesterolu LDL we krwi, wspomagająca leczenie zespołu metabolicznego, wspierający pracę układu sercowo- naczyniowego.

Kiedy cholesterol szkodzi organizmowi?

Cholesterol jest niezbędny do produkcji hormonów, witaminy D, kwasów żółciowych, do produkcji nowych komórek i tkanek. LDL odpowiada za transport cholesterolu z wątroby do tkanek organizmu. Każda z komórek pobiera odpowiednią jego ilość, resztę wychwytuje cholesterol HDL i transportuje do wątroby. Jeżeli złego cholesterolu jest zbyt dużo, zaczyna się odkładać w ścianach tętnic, co sprzyja rozwojowi miażdżycy i zwiększa ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych. Główną przyczyną odpowiadającą za podwyższony poziom złego cholesterolu jest nieodpowiednia dieta bogata w tłuszcze nasycone i trans. By się przekonać, czy nasz cholesterol jest w normie, wystarczy badanie krwi. Jeżeli wyniki są niepokojące, należy udać się do lekarza, który pomoże dobrać odpowiednią suplementacją np. z zastosowaniem Swanson Policosanol.

Policosanol Swanson - działanie

Jego główny składniki: oktasanol, triakontanol i heksakosanol wykazują działanie pomocnicze w walce z nadmiarem LDL. Pochodzenie wszystkich komponentów jest ściśle kontrolowane przez firmę Swanson, a posiadany certyfikat GMP ? Dobra Praktyka Wytwarzania jest tego potwierdzeniem. Jeśli szukasz dobrych, sprawdzonych suplementów diety, zajrzyj do naszego sklepu internetowego NaturaWit. Zobacz również Czerwony Ryż dostępny w naszej ofercie. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel