Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

D-Mannoza

( ilość produktów: 7 )

D-mannoza – do walki z bakteriami w układzie moczowym

Uczucie pieczenia podczas oddawania moczu oraz częsta potrzeba oddawania moczu, to znak, że praca naszego układu moczowego została w jakiś sposób zaburzona. Bardzo często za taki stan odpowiadają bakterie Escherichia Coli, czyli pałeczki okrężnicy. Dopóki E. coli, które towarzyszą nam od urodzenia pozostają w przewodzie pokarmowym, pełnią pożyteczne funkcje. Jeśli jednak przedostaną się do dróg moczowych, mogą przyczynić się do ich zakażenia - wywołać zapalenie pęcherza, a nawet odmiedniczkowe zapalenie nerek. Czy istnieje bezpieczny sposób, by temu zapobiec? W profilaktyce i pomocniczo w walce z infekcjami dróg moczowych skuteczna może okazać się D-mannoza. Pamiętać jednak należy, że nie "leczymy się" sami. Każdy niepokojący objaw ze strony organizmu wymaga konsultacji lekarskiej.

Co to jest D-mannoza?

D-mannoza to cukier prosty (monosacharyd), który ludzki organizm potrafi w niewielkich ilościach sam wyprodukować, ale nie potrafi efektywnie go magazynować. W naturze występuje w owocach, również w orzechach, fasoli i kukurydzy. Pozyskuje się ją także z drzewa brzozowego.

Sposób działania

Kiedy bakterie E.coli dostaną się do pęcherza, przywierają do jego ścian i namnażają się. Powstałe w ten sposób kolonie wywołują infekcje. Cząsteczki D-mannozy łączą się z fimbriami bakterii, obciążają je nie pozwalają się im się przyczepić do błony śluzowej. Te, które zdołały to zrobić, pod wpływem ruchu jaki wywołuje w pęcherzu oddawanie moczu odrywają się i są w raz z nim wydalane. Kiedy istnieje zasadność zastosowania d-mannozy, wybierajmy suplementy naturalnego pochodzenia, bez sztucznych wypełniaczy. Swanson  D-mannoza do takich należy. W walce z
patogenami warto zaufać mocy natury.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel