Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina E (Mieszanka Tokoferoli)

( ilość produktów: 9 )

Tokoferole (witamina E) - znaczenie dla organizmu

Należą do głównych przeciwutleniaczy w komórkach. Skutecznie walczą ze stresem oksydacyjnym i powstawaniem wolnych rodników, które powodują starzenie się i obumieranie komórek. Warunkują prawidłową budowę błon biologicznych ich ochronę. Odpowiadają za syntezę niektórych lipidów. Wykazują korzystny wpływ na metabolizm mięśni. Wspierają pracę układu krążenia i immunologicznego. Wpływają na krzepliwość krwi. Witamina E wpływa na poprawę wyglądu skóry, włosów i paznokci.

Tokoferole a witamina E ? O co chodzi?

Witamina E to nazwa ogólna, odnosząca się grupy organicznych związków chemicznych, do której należą tokoferole i tokotrienole. Jako części składowa witaminy E, grupy te odpowiadają za jej właściwości. Każda z tych grup występuje dodatkowo w czterech formach: ? - alfa, ? - beta, ? - gamma, ? - delta. Jako że tokotrienole gorzej się wchłaniają, szybciej metabolizują i wydalają z organizmu to w suplementach diety najczęściej wykorzystuje się lepiej przyswajalną mieszaninę tokoferoli. Z punktu widzenia medycznego największe znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu ma alfa- tokoferol (w naturalnej postaci występuje także pod nazwą D ? - tokoferol), ale najnowsze badania wskazują, że ? - tokoferol jest równie ważny, ponieważ wykazuje silniejsze działanie przeciwzapalne. Jako mieszanka tokoferoli witamina E ma ogromne znaczenie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu.

Jakie jest najlepsze źródło tokoferoli?

Ponieważ organizm nie jest w stanie wytwarzać samodzielnie tokoferoli, należy dostarczać je z pożywieniem. Znajdziemy je w olejach, nasionach słonecznika, migdałach, orzechach, suszonych morelach, pomidorach, szpinaku.

Niedobór tokoferoli najczęściej wynika z ubogiej diety, zaburzeń wchłaniania, chorób. W takiej sytuacji wskazana może być suplementacja, ale o tym powinien zadecydować lekarz. Suplementy diety z mieszanką tokoferoli (o dobrym składzie i jakości) do nabycia w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel