Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

HMB

( ilość produktów: 3 )

HMB (kwas beta-hydroksy-beta-metylomasłowy) to krótkołańcuchowy kwas tłuszczowy z grupy hydroksykwasów. Organizm ludzki potrafi sam go syntetyzować z aminokwasu egzogennego leucyny. Związek ten występuje również w produktach żywnościowych takich jak mleko i jego przetwory, ryby, wołowina, szparagi, awokado, owoce cytrusowe.

Kwas 3-hydroksy-3-metylomasłowy - co o nim wiadomo?

Został odkryty w 1992 roku przez grupę naukowców pod kierownictwem Steve'a Nissena i zyskał zainteresowanie szczególnie w gronie sportowców, a to dzięki przypisywanej mu ważnej roli w regulacji rozkładu białek w organizmie sprzyjającej zachowaniu beztłuszczowej tkanki mięśniowej.

HMB wykazuje właściwości antykataboliczne czyli chroniące tkankę mięśniową przed rozpadem.

Na co działa HMB?

Hydroksymetylomaślan (HMB) wspomaga rozbudowę tkanki mięśniowej (sprzyja jej szybszemu przyrostowi i wspiera budowę czystej masy mięśniowej), zwiększa odporność mięśni na zmęczenie, poprawia wytrzymałość organizmu podczas treningu. HMB zmniejsza ryzyko degradacji włókien mięśniowych i sprzyja ich regeneracji. Poza tym hydroksymetylomaślan może być pomocny w redukcji poziomu złego cholesterolu i tkanki tłuszczowej. Według badań naukowców z Uniwersytetu Iowa suplementacja HMB daje najlepsze efekty u początkujących sportowców, osób powracających do aktywności po dłuższej przerwie w tym rekonwalescentów po przebytych kontuzjach.

Jak suplementować HMB?

Jak każdy suplement, także przyjmowanie HMB wymaga konsultacji ze specjalistą. Najczęściej zaleca się stosowanie 1-2g na 1-2 godziny przed treningiem lub 3x dziennie, 2g kobiety i 3g mężczyźni, dawki podzielonej na równe porcje. Suplementy HMB są dostępne w postaci proszku i kapsułek. W sprzedaży spotkasz dwa rodzaje HMB, sprzężonego z jonami wapnia lub jako wolny kwas. W celu uzyskania jeszcze lepszych efektów możliwe jest połączenie suplementacji HMB z kreatyną, argininą lub cytruliną.

Proszek i kapsułki HMB kupisz w sklepie NaturaWit specjalizującym się w sprzedaży suplementów diety naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel