Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Monohydrat Kreatyny

( ilość produktów: 5 )

Monohydrat kreatyny to jedna z lepiej przebadanych i najczęściej wybierana do stosowania przez osoby aktywne sportowo forma kreatyny, chemicznego związku organicznego odgrywającego istotną rolę w gospodarce energetycznej człowieka.

Kreatyna to organiczny związek chemiczny, który powstaje w organizmie człowieka (i innych kręgowców) w trakcie przemiany materii. W ludzkim ciele zlokalizowany jest głównie w mięśniach - 98%, w niewielkich ilościach występuje także w sercu, wątrobie, nerkach i jądrach. Zadaniem kreatyny jest magazynowanie i uwalnianie energii niezbędnej do przebiegu wielu procesów chemicznych zachodzących w komórkach takich jak np. synteza białek mięśniowych.

Kreatyna dla sportowców - wybierz monohydrat kreatyny

Nie bez powodu kreatyna doceniana jest w środowisku sportowców. Otóż w wyniku fosforylacji związek ten ulega przekształceniu do fosfokreatyny i w takiej formie jest magazynowany w organizmie. Uwolnienie i wykorzystanie zmagazynowanych zasobów następuje podczas wysiłku fizycznego do produkcji ATP, który jest nośnikiem energii dla każdej komórki ciała. Ponieważ wysiłek oznacza dla organizmu większe zapotrzebowanie na energię, stąd zainteresowanie kreatyną wśród osób ćwiczących. Już w latach 90 XX wieku powstały pierwsze publikacje na temat korzystnego wpływu kreatyny na poprawę wydolności pracy mięśni i ogólnej kondycji organizmu. Dzisiaj wiadomo, że to antykataboliczne i anaboliczne działanie kreatyny przekłada się na szybszy wzrost mięśni pod względem masy, siły, regeneracji i wytrzymałości. Suplementacja kreatyny jest więc dobrym wsparciem w drodze do poprawienia kondycji organizmu, wyglądu sylwetki i wyników sportowych. W tym celu warto sięgnąć po monohydrat kreatyny (o wdrożeniu suplementacji powinien decydować specjalista). Połączenie kreatyny z innym związkami ma na celu zwiększenie jej przyswajalności przez organizm. Monohydrat kreatyny to połączenie cząsteczki kreatyny z cząsteczką wody w jedną molekułę. To najprostsza a zarazem skuteczna i najtańsza forma kreatyny. Na jej korzyść przemawia również fakt 30-letniej obecności na rynku oraz popularność wśród sportowców amatorów i zawodowców.

Monohydrat kreatyny proszek czy kapsułki?

Obie postaci to ta sama forma związku. Wybór zależy od tego, jaką postać monohydratu kreatyny preferujesz. Zarówno proszek jak i kapsułki do suplementacji są dostępne w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel