Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Koenzym Q10

( ilość produktów: 38 )

Dlaczego koenzym Q10 jest tak ważny dla ludzkiego organizmu?

Koenzym Q10 zwykle kojarzymy ze składnikiem kosmetyków do pielęgnacji twarzy. O jego działaniu poprawiającym dotlenienie skóry i przeciwdziałaniu zmarszczkom słyszał prawie każdy. Niewielu z nas jest jednak świadomym tego, że koenzym Q10 to substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, a właściwie każdej jego komórki. Tak jak paliwo w aucie napędza pracę silnika, tak koenzym Q10 działa jak zapłon wyzwalający produkcję energii w mitochondriach. Wytworzona na poziomie komórkowym energia jest niezbędna dla właściwego funkcjonowania każdej ludzkiej tkanki. Szczególnie serce i mózg potrzebują dużej dawki energii, bo to najbardziej zapracowane organy. Nasz organizm sam potrafi wytwarzać koenzym Q10, ale już po 25 roku życia jego produkcja ulega spowolnieniu. Niewłaściwe odżywianie, stres, brak ruchu - nie zawsze zmiana złych nawyków przynosi pożądany efekt. Duże wydatki energetyczne np. intensywny trening czy ciężka praca również mogą prowadzić do zaburzeń produkcji koenzymu Q10.

W jaki sposób zadbać o prawidłowy poziom koenzymu Q10 w organizmie?

Powinniśmy wspomóc organizm suplementacją. Koenzym Q10 w postaci doustnie przyjmowanych kapsułek jest w stanie poprawić efektywność wytwarzania energii poprzez poprawienie dotlenienie komórek i ich ochronę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników.

Czym objawia się niedobór koenzymu Q10?

  • zmniejszenie wydolności pracy serca
  • długotrwałe odczuwanie zmęczenia
  • spadek odporności i przewlekłe choroby
  • osłabienie koncentracji
  • kłopoty z pamięcią

Koenzym Q10 jak wybrać?

Mądrze. Czyli kupujemy u sprawdzonego sprzedawcy oferującego produkty najwyższej jakości takie jak koenzym Q10 Swanson. Swanson to producent suplementów diety, którego najlepszą rekomendacją jest posiadany certyfikat ? Dobra Praktyka Wytwarzania i testy przeprowadzane przez ConsumerLab. Koenzym Q10 znajdziesz w sklepie NaturaWit.

Dużą popularnością cieszy się Swanson Ubiquinol.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel