Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina B Complex

( ilość produktów: 14 )

Termin "witamina B complex" oznacza zbiór witamin z grupy B. Witaminy z grupy B to związki chemiczne o różnej budowie wspomagające prawidłowe funkcjonowanie całego organizmu. B complex odpowiada za pracę układu nerwowego (wspiera sprawność intelektualną, łagodzi napięcie nerwowe, pozytywnie wpływa na nastrój). Bierze udział w procesach metabolicznych, jest niezbędna do prawidłowego działania układu krwionośnego i pokarmowego. Jej bogatym źródłem są orzechy, pestki, szpinak, fasola, drób, jajka, nabiał, wątroba, ryby. Zbilansowana dieta na ogół dostarcza odpowiedniej dawki witamin. Jednak stres, wysiłek fizyczny, używki i przetwarzana żywność mogą doprowadzić do niedoborów witaminy B. Wtedy należałoby sięgnąć po suplementację, ponieważ niedobory mogą powodować różne dolegliwości, a nawet nieodwracalne zmiany w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych.

Jakie objawy ze strony organizmu wskazują na niedobór witaminy B?

Przewlekłe zmęczenie i osłabienie organizmu, drżenie rąk, stany zapalne skóry, dystrofia mięśniowa, swędzące i nadwrażliwe na światło oczy to najczęstsze objawy niedoboru witaminy B.

Witamina B complex działanie

Grupa B complex to pełny przekrój witamin z grupy B w odpowiednich proporcjach. Z najważniejszych to:

  • tiamina ? usprawnia pracę układu naczyniowego
  • ryboflawina ? poprawia odporność
  • niacyna ? odpowiada za pracę mózgu i zdrowie skóry
  • cholina - współtworzy struktury komórek
  • kwas pantotenowy ? odpowiada za gospodarkę energetyczną
  • kwas foliowy ? usprawnia pracę układu nerwowego, krwiotwórczego i metabolicznego
  • inozytol - składnik lecytyny - pamięć
  • biotyna - rozwój i wzrost organizm, przemiana materii

Witamina B complex - którą wybrać?

Najlepiej witamina B complex naturalna, polecamy witaminę B 50 complex swanson (50 odnosi się do ilości każdej z witamin z grupy B w complexie, 50 mg to najwyższa ilość). Przed rozpoczęciem suplementacji warto skontrolować stan zdrowia i zapoznać się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania suplementu.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel