Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Niepokalanek (Chasteberry)

( ilość produktów: 3 )

Niepokalanek pospolity (Chaste Berry) to roślina należąca do gatunku jasnotowatych znana i stosowane od wieków na kobiece dolegliwości, chociaż z jej dobroczynnych właściwości korzystają także mężczyźni. Obok nazwy „niepokalanek” często widnieje określenie „mnisi” i wiąże się ze stosowaniem rośliny w średniowiecznych zakonach jako środka zmniejszającego poziom popędu seksualnego. Niepokalanek w stanie dzikim występuje w płn. Afryce, zach. i śr. Azji oraz wsch. i płd. Europie. W Polsce jej nie spotkamy, gdyż w naszym klimacie nie przetrwałaby zimy. Surowcem zielarskim niepokalanka są owoce przypominające ziarenka pieprzu, których głównym składnikiem są diterpeny hamujące m.in. nadmierne wydzielanie prolaktyny, co ma istotny wpływ na stabilizację poziomu innych hormonów.

Na co pomaga niepokalanek?

Chaste Berry (niepokalanek) wykazuje działanie pomocnicze w łagodzeniu objawów zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) takich jak: rozdrażnienie, wahania nastroju, nerwobóle. Wpływa na regulowanie cyklu menstruacyjnego. Poprawiając poziom progesteronu w fazie lutealnej może wspierać płodność. Pomaga łagodzić objawy menopauzy (uderzenia gorąca, zmęczenie, duszności, wahanie nastroju).

Niepokalanek ? nie tylko dla kobiet

Chaste Berry może wpływać na obniżenie nadmiernego popędu seksualnego i chronić przed przedwczesnym wytryskiem nasienia u mężczyzn. Może być pomocny przy zapobieganiu nadmiernemu wypadaniu włosów i łagodzeniu zmian trądzikowych.

Jak stosować niepokalanka pospolitego?

Ekstrakt z niepokalanka jest najczęściej dostępny w postaci tabletek, kapsułek również nalewki czy skondensowanych wyciągów. Stosowanie niepokalanka powinno być ustalone z lekarzem. Dawkowanie niepokalanka nie jest zalecane, jeżeli przyjmujemy leki dopaminowe, stosujemy hormonalną terapię zastępczą, w okresie ciąży lub jeśli zmagamy się z chorobami mającymi wpływ na gospodarkę hormonalną.

Naturalne suplementy diety Chaste Berry (niepokalanek) dostępne są w sklepie internetowym NaturaWit.

Mogą cię zainteresować również inne suplementy na menopauzę.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel