Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Oregano

( ilość produktów: 7 )

Oregano, czyli lebiodka pospolita (zwana także dzikim majerankiem) jako roślina przyprawowa jest znana i stosowana w kuchni wielu narodów. Ale oregano to nie tylko podkreślający smak dodatek do potraw (chociażby pizzy. To zioło o prozdrowotnych właściwościach wykorzystywane w medycynie naturalnej już w starożytności. Do celów leczniczych lebiodkę wykorzystywali Hipokrates i Arystoteles.

W czym tkwi moc suplementu oregano?

Siłą suplementu oregano jest olejek eteryczny bogaty w karwakrol i tymol oraz niewielkie ilości geraniolu i seskwiterpeny. W jego składzie znajdziemy także flawonoidy, fitosterole, kwas kawowy i ursolowy. Nie bez powodu karwakrolu i tymolu używano w Starożytnym Egipcie do balsamowania zwłok. Oba te chemiczne związki organiczne wykazują silne działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. We współczesnej medycynie naturalnej do celów wspomagających procesy wzmacniające wykorzystuje się olejek pozyskiwany ze świeżych liści oregano w postaci kropli lub kapsułek.

Jakie właściwości prozdrowotne posiada olejek z oregano?

Oprócz wspomnianych powyżej - bakteriobójczego i grzybobójczego działania, olej z oregano wykazuje właściwości rozkurczowe na mięśnie gładkie oskrzeli (ułatwia odkrztuszanie zalegąjącej wydzieliny), jelit (właściwości żółciopędne i wiatropędne) i przewodów moczowych (działanie moczopędne). Jako skuteczny przeciwutleniacz zapobiega starzeniu się komórek i wzmacnia system immunologiczny. Olejek z oregano Swanson wspomaga funkcjonowanie stanów zapalnych górnych dróg oddechowych, można go także stosować do płukania gardła. Jest wsparciem w pozbywaniu się grzybic skóry i łagodzi bóle reumatyczne. Od wieków lebiodkę zaleca się do zwalczania pasożytów.

Olej z oregano kapsułki czy krople?

Oregano suplement diety dostępne jest w dwu postaciach: kropli i kapsułek. Obie formy jako nośnik substancji czynnych wykorzystują oliwę z oliwek i są jednakowo skuteczne. Decyzją indywidualną jest wybór postaci suplementu. W Naturawit posiadamy w sprzedaży olej z oregano Swanson i Now Foods. Pamiętaj! Przed rozpoczęciem suplementacji, zasięgnij opinii specjalisty.

W naszej ofercie znajduje się też witamina C Swanson.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel