Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czerwona Koniczyna (Red Clover)

( ilość produktów: 4 )

Koniczyna czerwona to popularna, dziko rosnąca roślina z rodziny bobowatych porastająca łąki i przydroża, ceniona jako roślina pastewna. W medycynie ludowej wykorzystywana od wieków jako ziele o właściwościach wykrztuśnych i moczopędnych. Współczesna - na nowo odkrywa prozdrowotny charakter Red Clover, za który odpowiada wiele aktywnych związków w jej składzie. Za najistotniejsze uważa się izoflawony, związki z grupy flawonoidów o działaniu estrogennym, ale ekstrakt z kwiatów czerwonej koniczyny bogaty jest także w saponiny, garbniki, fitosterole.

Prozdrowotne właściwości czerwonej koniczyny ? co o nich wiadomo?

Preparaty z wyciągiem z kwiatów z czerwonej koniczyny stosuje się przede wszystkim do łagodzenia dokuczliwych objawów okresu przekwitania takich jak uderzenia gorąca, nocne poty, wahania nastroju. Za te właściwości czerwonej koniczyny odpowiadają izoflawony, związki, które strukturalnie zbliżone są do estrogenów i wykazują aktywność do nich zbliżoną. Stąd też ich skuteczność w łagodzeniu symptomów menopauzy. Suplementy Red Clover (czerwona koniczyna) mogą być wykorzystywane jako alternatywa dla hormonalnej terapii zastępczej. Działanie estrogenne ekstraktu z czerwonej koniczyny może być pomocne także w łagodzeniu napięcia przedmiesiączkowego (PMS).

Czerwona koniczyna na objawy menopauzy i nie tylko

Uważa się, że czerwona koniczyna może też wpływać na zmniejszenie ryzyka rozwoju osteoporozy, do której wystąpienia przyczynia się spadek stężenia estrogenów w okresie menopauzy. Może być pomocna w obniżaniu trójglicerydów we krwi, wspomagać walkę z nadprogramowymi kilogramami, odtruwać organizm, łagodzić schorzenia dermatologiczne i dolegliwości górnych dróg oddechowych. Wyciąg z czerwonej koniczyny stosowany jest jako składnik kosmetyków ujędrniających.

Suplementy z czerwoną koniczyną nie dla każdego

Red Clover nie mogą przyjmować kobiety w ciąży, dzieci do 12 roku życia i osoby zmagające się z chorobami hormonozależnymi. Wskazane jest, by wszelkie niepokojące sygnały ze strony organizmu skonsultować ze specjalistą i to on powinien zdecydować czy i jak stosować preparaty z czerwoną koniczyną

Naturalny ekstrakt z czerwonej koniczyny w postaci wygodnych do połknięcia tabletek-kapsułek dostępny jest w sklepie internetowym NaturaWit.

Oferujemy również inne suplementy na PMS i menopauzę, w tym dzięgiel chiński.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel