Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Acai

( ilość produktów: 5 )

Flora amazońskich lasów równikowych skrywa prawdziwe skarby, bezcenne dla ludzkiego zdrowia. Przez wieki doceniana jedynie przez rdzenną ludność, doczekała się szerszego zainteresowania sięgającego daleko, poza kontynent. I tak np. jagody acai, przez amazońskie plemiona stosowane jako środek zwalczający biegunkę, pasożyty czy krwotoki, dzięki współczesnym wynikom badań nie tylko mogą być stosowane pomocniczo w łagodzeniu wymienionych dolegliwości, ale okazuje się, że mają o wiele szersze spektrum działania.

Jagody acai co to takiego?

Jagody acai to owoce drzewa palmowego o nazwie Euterpa warzywana. Małe, ciemnofioletowe, jednopestkowe jagody dzięki swojemu bogatemu składowi i właściwościom zostały uznane za superfoods XXI wieku. Niestety trwałość i przydatność do spożycia świeżych owoców jest bardzo krótka, stąd też eksportowane mogą być jedynie w postaci proszku, soku lub mrożonego puree.

Co cennego znajduje się w owocach acai?

Acai są źródłem witamin: A, C, E oraz z grupy B. Minerałów: wapnia, potasu, żelaza, miedzi. Zawierają nienasycone kwasy tłuszczowe NNKT (głownie oleinowy i linolowy), spore ilości błonnika i przede wszystkim są bogatym źródłem antyoksydantów - antocyjanów i flawonoidów.

Jagody Acai - właściwości

Dzięki obecności antyoksydantów jagody acai wymiatają wolne rodniki i tym samym mogą zapobiegać starzeniu się komórek i przeciwdziałać powstawaniu nowotworów. Natomiast NNKT wykazują korzystny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Ułatwiają przepływ krwi, chronią naczynia krwionośne, pomagają regulować ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Acai dzięki zawartości błonnika wspomagają także odchudzanie, ale nie należy przesadzać z ich spożywaniem, ponieważ mają sporo kalorii.

Acai ? gdzie kupić?

Suplementy diety Acai Berry dostępne są w postaci łatwych do połknięcia tabletek lub proszku, który można stosować jako dodatek do smoothie czy koktajlu. Przed rozpoczęciem suplementacji zaleca się skontrolowanie stanu zdrowia. Należy zawsze zapoznawać się z ulotkami informacyjnymi suplementów i przestrzegać zaleceń dawkowania. Kupujemy sprawdzone produkty w dobrych sklepach.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel