Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Morwa Indyjska (NONI)

( ilość produktów: 2 )

Morwa indyjska — morinda cytrynolistna (Morinda citrifolia) to roślina z rodziny marzanowatych znana i stosowana od wieków w tradycyjnej medycynie na Polinezji (także w krajach azjatyckich). Naturalnym obszarem występowania noni (nazwa wywodzi się z Hawajów) jest Azja i Australia. Obecnie roślina szeroko rozpowszechniona, głównie w strefie międzyzwrotnikowej. W krajach europejskich morwą indyjską zainteresowano się stosunkowo niedawno, bo około 2003 roku. Co ciekawe, to pod nazwą  „noni” morwa indyjska stała się rozpoznawalna.

Noni - skarbnica cennych dla zdrowia człowieka związków

W krajach, z których wywodzi się morwa indyjska, w tradycyjnej medycynie wykorzystywano korzeń, liście i owoce rośliny. Obecnie zainteresowanie naukowców obejmuje głównie owoce noni, bo to one są prawdziwą skarbnicą substancji czynnych o prozdrowotnym działaniu. Należą do nich lignany, polisacharydy, oligosacharydy, flawonoidy, irydoidy, kwasy tłuszczowe, katechiny, skopoletyna. Morwa indyjska to także bogate źródło potasu i żelazawitaminy C i witaminy B3 (niacyna).

Zainteresowanie naukowców budzi przede wszystkim należący do polisacharydów związek noni-ppt, skopoletyna i irydoidy.

Działanie noni (morwa indyjska)

Morwa indyjska wykazuje działanie immunomodulacyjne oraz przeciwnowotworowe (noni-ppt), przeciwzapalne i antyoksydacyjne (skopoletyna), przeciwzapalne i antynowotworowe (irydoidy), przeciwdrobnoustrojowo (triterpeny). Właściwości morwy indyjskiej znajdują zastosowanie we wspomaganiu leczenia wielu schorzeń: noni wzmacnia odporność, wspiera pracę układu pokarmowego i pracę serca, może wspomagać leczenie konwencjonalne chorób nowotworowych, pomaga pozbyć się z organizmu toksyn. Może być wykorzystywana do łagodzenia dolegliwości bólowych. Przeciwwskazaniem do stosowania noni są: ciąża, choroby nerek, wątroby, zaburzenia rytmu serca.

Ekstrakt z morwy indyjskiej nie jest lekiem a suplementem diety (o czym należy pamiętać). Stosowanie noni należy skonsultować ze specjalistą.

Noni (morwa indyjska) kupisz w formie wygodnych do połknięcia kapsułek w sklepie internetowym NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel