Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Żurawina (Cranberry)

( ilość produktów: 4 )

Owoce żurawiny to niezastąpiony kulinarny dodatek do dziczyzny i indyka, także ulubiony do owsianki i wypieków. Te piękne czerwone jagody posiadają jednak o wiele więcej zastosowań. Prozdrowotne właściwości żurawiny od wieków doceniane były w medycynie ludowej szczególnie do walki z dolegliwościami układu moczowego, również współczesna korzysta z ich dobrodziejstwa, doceniając korzystny wpływ żurawiny nie tylko na problemy z pęcherzem.

Żurawina - co o niej wiemy?

Żurawina to wieloletnia, niskopienna krzewinka zaliczana do podrodzaju w obrębie rodziny borówkowate. Jej siedliskiem naturalnym są podmokłe tereny i torfowiska półkuli północnej. Najczęściej spotykanymi gatunkami jest żurawina wielkoowocowa oraz żurawina błotna, którą można spotkać w naszych lasach. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się dojrzałe owoce ? czerwone jagody, które można zbierać od czerwca do stycznia.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości żurawiny?

Owoce żurawiny to dobre źródło witamin (C, B, A, E, K) i soli mineralnych (wapń, potas, magnez, fosfor) oraz związków biologicznie czynnych takich jak: flawonoidy, antocyjany i proantocyjanidy. Flawonoidy walczą z wolnymi rodnikami, które przyczyniają się do rozwoju wielu przewlekłych chorób (w tym układu krążenia i nowotworowych). Obecne w żurawinie kemferol i kwercytyna wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne w obrębie jamy ustnej, żołądka i dróg moczowych.

Na co pomaga żurawina?

Żurawina głównie znana jest z pomocniczego działania w walce z infekcjami dróg moczowych. Hamuje przyleganie komórek bakterii do ścian dróg moczowych i wspomaga ich usuwanie wraz z moczem. Wykazuje działanie wspomagające pracę serca i układu krwionośnego poprzez zdolność do obniżania poziomu złego cholesterolu i ciśnienia. Pomaga łagodzić objawy wirusowych i bakteryjnych zakażeń górnych dróg oddechowych. Może być wsparciem dla pracy wątroby, nerek, trzustki.

W jakiej postaci żurawinę wybierać?

Żurawinę można spożywać świeżą, suszoną, w postaci soku czy herbatki, bądź też przyjmować w postaci łatwych do połknięcia tabletek zawierających skoncentrowany wyciąg z owoców. Należy pamiętać, że o przyjmowaniu suplementów diety - również żurawinę (Cranberry) powinien decydować lekarz. Bardzo ważne jest również zapoznanie się z ulotką informacyjną dołączoną do opakowania zawierającego preparaty.

Zainteresować cię mogą także inne suplementy na układ moczowy, takie jak Nawłoć.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel