Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Suplementy na żylaki

( ilość produktów: 3 )

Skąd się biorą żylaki na nogach?

Żylaki kończyn dolnych to problem, który dotyka co trzecią kobietę i co piątego mężczyznę. Przyczyny powstawania żylaków są złożone. Predyspozycje genetyczne, długotrwała, jednostajna pozycja ciała (stanie, siedzenie), dźwiganie ciężarów, ciąża, otyłość, stany zapalne w ścianach naczyń, zmiany w ilości i jakości budowy elastyny. Za główną przyczynę powstawania żylaków uważa się niewydolność zastawek żylnych. Żyły odpowiadają za transport krwi odtlenionej. Dzięki zastawkom żylnym krew płynie w jednym kierunku i nie cofa się. Jednak, kiedy działanie zastawek jest nieprawidłowe, krew może się cofać i powodować tym samym nadmierne rozciągniecie się żyły. Poszerzenie i wydłużenie widoczne w postaci nieestetycznych żylaków to najmniej dokuczliwy objaw, ale zwykle towarzyszą mu uczucie ciężkości nóg, ból o różnym nasileniu, obrzęk, skurcze łydek.

Jak zapobiegać powstawaniu żylaków?

Nim sięgniesz po tabletki na żylaki na nogach, warto zadbać o to, by się nie pojawiły. Unikać jednostajnej pozycji ciała, odpoczywać z nogami uniesionymi ku górze, nie przegrzewać ciała, dbać o zachowanie prawidłowej masy ciała, podjąć aktywność ruchową. Suplementy na żylaki mają za zadanie zahamować postępy choroby i zmniejszyć nasilenie towarzyszących dolegliwości.

Suplementy na żylaki ? jak działają?

Preparaty w postaci doustnej (w składzie diosmina, rutozyt, wyciąg z kasztanowca, hesperydyna) wpływają na poprawę napięcia naczyń krwionośnych, zwiększają ich elastyczność i napięcie. Diosmina zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych, poprawia przepływ limfy w układzie chłonnym, wykazuje działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne oraz zmniejsza towarzyszące żylakom reakcje bólowe, skurcze, uczucie ciężkich nóg.

Gdzie kupować suplementy na żylaki?

Suplementację zawsze poprzedzamy sprawdzeniem stanu zdrowia. Jeśli istnieje konieczność suplementacji, wybierajmy produkty sprawdzonych marek i kupujmy je w renomowanych sklepach. Diosmina na żylaki oraz inne suplementy o takim działaniu dostępne są w NaturaWit. Sprawdź też inne suplementy dla kobiet.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel