Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Brodziuszka (Andrographis paniculata)

( ilość produktów: 2 )

Brodziuszka wiechowata to roślina z rodziny akantowatych, znana i stosowana od wieków w tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej i chińskiej. Nazywana “królem goryczy” (Indie) znana jest także pod innymi nazwami - Andrographis paniculata, Green chiretta, Kalamegha. Jako surowiec o prozdrowotnych właściwościach wykorzystywana jest ziele brodziuszki. Naturalnym środowiskiem występowania rośliny są Indie i Sri Lanki, ale dzięki swoim zdolnościom adaptacyjnym,  z powodzeniem uprawiana jest na Karaibach i w krajach południowo-wschodniej Azji.

Na co pomaga brodziuszka wiechowata?

Brodziuszka wykazuje działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, antyoksydacyjne, detoksykujące, przyspieszające metabolizm i ułatwiające trawienie, wspomagające apetyt, przede wszystkim jednak znana jest ze swoich właściwości immunomodulujących. Mobilizuje układ odpornościowy do pracy i wspiera jego prawidłowe działanie poprzez pobudzanie produkcji przeciwciał i makrofagów, które pełnią istotną rolę w zwalczaniu różnego pochodzenia infekcji. Brodziuszka pomaga w walce ze schorzeniami dróg oddechowych i pokarmowych, w pozbyciu się pasożytów, wspomaga leczenie stanów zapalnych stawów, pomaga chronić wątrobę przed uszkodzeniami przez toksyny, może być wsparciem w walce z chorobami serca i cukrzycą.

Prozdrowotne właściwości Andrographis paniculata - skąd się biorą?

Ziele brodziuszki (Anrographis paniculata) jest skarbnicą substancji aktywnych takich jak: taniny, saponiny, flawony, panikulidy, związki diterpenowe (andrografolidy), które odpowiadają za właściwości i działanie rośliny.

Brodziuszka suplementy

Ziele brodziuszki (Adrographis panicula) dostępne jest w formie suszu i suplementów diety w postaci łatwych do połknięcia kapsułek. Przeciwwskazaniami do stosowania brodziuszki są: ciąża, alergia oraz stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Pamiętaj, że o włączeniu suplementacji powinien zawsze decydować specjalista.

Suplementy Andrographis panicula kapsułki kupisz w sklepie internetowym NaturaWit specjalizującym się w dostarczaniu preparatów naturalnego pochodzenia uznanych producentów - Swanson, Now Foods.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel