Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czarny Imbir (Black Ginger)

( ilość produktów: 1 )

Czarny imbir (Kaempferia parviflora) zwany też Krachai dam i określany tajskim żeń-szeniem to roślina o prozdrowotnym działaniu stosowana od wieków w tradycyjnej medynie Tajlandii, Laosu i Malezji na dodanie sobie energii, także seksualnej i jako pomoc w walce z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi. Dotychczas mało znany czarny imbir za sprawą japońskich naukowców stał się rośliną o rokującym potencjale we współczesnej medycynie naturalnej.

Co takiego ma w sobie czarny imbir?

Japońscy badacze wyizolowali z kłączy czarnego imbiru substancję, która może pozytywnie wpływać na jakość i długość życia człowieka. Są to polimetoksyflawony, które aktywują gen SIRT1 uznawany za gen długowieczności. Jednak to nie jedyny flawonoid obecny w Kaempferia parviflora. Czarny Imbir ma ich 25 rodzajów - stąd jego silne działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, antybakteryjne i kardioprotekcyjne. Czarny imbir należy również do grona roślin adaptogennych tzn., że ułatwia dostosowanie i wzmacnia odporność organizmu na czynniki stresowe fizyczne i psychiczne. Jako naturalny booster testosteronu korzystnie wpływa na męskie libido. Antyoksydacyjne właściwości Krachai dam zapobiegają stresowi oksydacyjnemu i powstawaniu wolnych rodników, które powodują uszkodzenia komórek, a to z kolei przyczynia się do szybszego starzenia się komórek i ich obumierania, sprzyja powstawaniu stanów zapalnych, chorób (w tym nowotworowych) i schorzeń neurodegeneracyjnych. 

Na co pomaga czarny imbir?

Czarny imbir (ang. nazwa Black Ginger) pomaga zwiększać wytrzymałość fizyczną i psychiczną organizmu, korzystnie wpływa na koncentrację i zapamiętywanie, wzmacnia naczynia krwionośne, pobudza układ immunologiczny do pracy, może mieć wpływ na znormalizowanie poziomu glukozy i lipidów, nie bez powodu nazywany jest tajską viagrą - dodaje mężczyznom wigoru. 

Ekstrakt z czarnego imbiru w postaci suplementów o nazwie Black Ginger kupisz u sprawdzonego sprzedawcy naturalnych preparatów - w sklepie internetowym NaturaWit.

Zobacz także inne suplementy na redukcję stresu, takie jak magnolia lekarska.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel