Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Migdałecznik (Arjuna)

( ilość produktów: 2 )

Migdałecznik Arjuna (Terminalia Arjuna, Arjuna Bark) to roślina z rodziny trudziczkowatych porastająca brzegi rzek i podmokłe, bagniste tereny Indii, Sri Lanki i Birmy. Wysokie, rozłożyste, wiecznie zielone drzewo a właściwie jego kora to cenny surowiec o właściwościach prozdrowotnych, którego moc wykorzystywana jest w medycynie ajurwedyjskiej już od 3,5 tysiąca lat.

Migdałecznik Arjuna - ajurwedyjski “strażnik serca” doceniany przez współczesną medycynę naturalną

Nie bez powodu Migdałecznik Arjuna nazywany jest “strażnikiem serca”. Bogactwo bioaktywnych składników takich jak triterpeny, flawonoidy, glikozydy i taniny oraz minerałów (wapń, cynk, magnez) czynią go rośliną cenną dla prawidłowego funkcjonowania układu sercowo-naczyniowego

Właściwości i działanie kory Migdałecznika Arjuna

Glikozydy nasercowe wykazują zdolności stymulujące i pobudzające w zakresie pracy serca i układu krążenia. Pomagają normalizować ciśnienie krwi i poziom lipidów. Triterpeny to związki odpowiadające za właściwości przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, antygrzybiczne oraz przeciwbólowe Arjuna Bark. Wykazują pozytywny wpływ na działanie układu krwiotwórczego. Flawonoidy odpowiadają za przeciwzapalne i antyoksydacyjne właściwości migdałecznika co przekłada się na działanie kardioprotekcyjne czyli ochronę układu sercowo-naczyniowego przed uszkodzeniami i stresem oksydacyjnym. Taniny działają antyseptycznie, przeciwzapalnie i ściągająco. Mogą być pomocne w zapobieganiu mikrokrwawieniom.

Poza tym Migdałecznik Arjuna wykazuje korzystne działanie na stan skóry, może być wsparciem dla układu oddechowego i profilaktyki antynowotworowej.

Migdałecznik Arjuna - w jakiej postaci suplementować?

W sprzedaży dostępna jest suszona kora do sporządzania wywarów, proszek oraz łatwe do połknięcia Arjuna Bara kapsułki zawierające standaryzowany wyciąg z kory tej rośliny. Należy pamiętać, że Migdałecznik Arjuna suplementy można stosować tylko po konsultacji lekarskiej i zgodnie z zaleceniami specjalisty.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel