Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Teanina

( ilość produktów: 7 )

Przemęczenie, stres, niepokój, kłopoty z zapamiętywaniem – kto tego nie doświadczył? Coraz częściej zdarza się, że musimy włączyć do naszej diety suplementy, które pomagają uporać się z problemem. Najpierw jednak należy skontrolować stan zdrowia, by wykluczyć choroby, które także mogą dawać takie objawy.

Co to jest L-Teanina, kiedy po nią sięgnąć?

L Teanina to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów niebiałkowych. Pod koniec lat 40 XX wieku została wyizolowana z liści zielonej herbaty, gdzie występuje naturalnie jako enancjomer o konfiguracji L. Stanowi aż 50% wszystkich aminokwasów zawartych w herbacianych liściach. Ale na jej ilość wpływa wiele czynników (miejsce uprawy, pozyskiwanie, suszenie itp.). Jeśli więc nie lubimy smaku zielonej herbaty i chcemy mieć pewność co do zawartości teaniny, mamy jej możliwość suplementacji.

Na co pomaga L-Teanina?

L Teanina, która pobudza fale alfa w mózgu wykazuje działanie uspokajające, stabilizuje nastrój, pomaga w walce ze stresem, a przy tym zachowuje czujny stan umysłu. Tym samym poprawia skuteczność nauki i wpływa na lepszą wydajność pracy. L teanina może korzystnie wpływać na obniżenie tkanki tłuszczowej, być pomocna w profilaktyce chorób sercowo-naczyniowych i nowotworowych, wpływać na poprawę odporności, poprawiać jakość snu. Suplement L- Teanina na sen ma częste zastosowanie. L teanina przyczynia się także do zwiększenia uwalniania kwasu GABA, który pełni funkcję głównego neuroprzekaźnika o działaniu hamującym. Zaletą L teaniny jest łatwość pokonywania bariery krew-mózg, a jej maksymalne stężenie we krwi występuje już nawet po około 30 minutach od spożycia.

Dawkowanie

Przyjmuje się, że optymalne korzyści dla zdrowia daje przyjmowanie 100-300mg teaniny dziennie. Przed rozpoczęciem suplementacji warto skontrolować stan zdrowia i zapoznać się z treścią ulotki informacyjnej. L Teanina - kupuj w sklepie NaturaWit.

W naszej ofercie znajdują się także inne aminokwasy, np. L arginina. Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel