Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kurkuma (Turmeric)

( ilość produktów: 8 )

Kurkuma (ostryż długi, szafran indyjski) to bylina z rodziny imbirowatych wywodząca się z Azji, uprawiana w Chinach, Indiach, Wietnamie, Tajlandii, Filipinach i Indonezji. Roślina przyprawowa, surowiec kosmetyczny i zielarski. Prozdrowotne właściwości kurkumy znane i stosowane były już 5000 lat temu w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu jako remedium na niestrawność i specyfik przyspieszający gojenie się ran. W Indiach określana mianem “haridra” co miało oznaczać środek na poprawę koloru i wyglądu ciała. Współczesne badania nad kurkumą potwierdzają jej korzystne działanie wspierające zdrowia człowieka.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości kurkumy?

Jako surowiec zielarski wykorzystywane jest kłącze ostryżu. Biologiczna aktywność kurkumy związana jest z występowaniem w kłaczu związków zwanych kurkuminoidami. Kurkuminoidy wykazują działanie przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwgrzybicze i przeciwzapalne, a najważniejszy z nich - kurkumina (żółty pigment) to polifenol odpowiadający za żółto-pomarańczową barwę i właściwości antyoksydacyjne korzenia. Ważną rolę odgrywa również tumeron, związek wspierający namnażanie się komórek mózgowych i wykazujący właściwości neuroprotekcyjne.

Na co pomaga kurkuma turmeric?

Suplementy z kłącza ostryżu (ekstrakt zamknięty w łatwych do połknięcia kapsułkach) - pod nazwą handlową kurkuma lub z ang. turmeric wykazują pozytywne działanie jako środek pomocniczy w leczeniu chorób przewlekłych narządu ruchu tj. zapalenia mięśni, kości i reumatoidalnego zapalenie stawów. Kurkuma pomaga w walce z dolegliwościami żołądkowo-jelitowymi, wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego, wątroby, łagodzi stany zapalne w obrębie jamy ustnej i może wspomagać prawidłową funkcję neuronów w sytuacji, gdy doszło do ich uszkodzenia wskutek chorób, toksyn bądź urazów. Ponieważ sama kurkuma jest słabo przyswajalna przez organizm, łączy się ją (także w suplementach) ze związkami poprawiającymi jej wchłanianie. Kurkuma jest substancją rozpuszczalną w tłuszczach, dlatego Turmeric (Kurkuma) suplementy diety należy stosować wraz z posiłkiem tłuszczowym.
Nie zaleca się stosowania kurkumy przez kobiety w ciąży oraz osoby przyjmujące leki przeciwcukrzycowe i rozrzedzające krew.
Kurkuma (Turmeric) suplementy kupisz w sklepie NaturaWit.

Sprawdź też suplementy dla kobiet dostępne w ofercie.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel