Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Krzem

( ilość produktów: 2 )

Krzem jest II (po tlenie) najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w przyrodzie. W organizmie ludzkim jest go około 1-2 g, najwięcej w takich organach jak: przysadka mózgowa, grasica, mięśnie, nadnercza, krew, płuca. Ten, zaliczany do pierwiastków śladowych mikroelement pełni ważną rolę w ciele człowieka. Jest istotny dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Rola krzemu w organizmie

Krzem kojarzony jest głównie ze swojego pozytywnego wpływu na stan skóry, włosów i paznokci. Jednak jego działanie jest znacznie szersze. Przede wszystkim jako główny składnik tkanki łącznej ma kluczowe znaczenie dla jej mineralizacji i budowy wszystkich miękkich tkanek - naczyń krwionośnych, skóry, śluzówki, mazi stawowej, ścięgien, chrząstki, zastawek serca. Bierze udział w tworzeniu ścian komórkowych i przemianie materii. Jest istotny w produkcji hemoglobiny. Posiada zdolność odbudowywania właściwej polaryzacji uszkodzonych przez bakterie czy wirusy komórek, dzięki czemu przyspiesza ich regenerację i mobilizuje do walki z zagrożeniem. Aby nie dopuścić do sytuacji trwałego niedoboru, warto zdecydować się na przyjmowanie krzemu w tabletkach

Czym objawia się i co może powodować niedobór krzemu?

  • opóźnienie wzrostu u dzieci
  • choroby kości, wiązadeł, paradontoza
  • zapalenie skóry
  • pogorszenie kondycji włosów i paznokci
  • odkładanie się płytki miażdżycowej
  • obniżona odporność
  • choroby dróg oddechowych
  • kamienie nerkowe i wątrobowe

Które produkty są bogate w krzem?

Naturalnym źródłem krzemu są warzywa, woda źródlana, produkty pełnoziarniste, ryby i owoce morza oraz zioła takie jak skrzyp polny, perz, rdest, podbiał, pokrzywa. Jeśli nie spożywasz wystarczająco dużo składników bogatych w krzem sklep NaturaWit może Ci pomóc. 

Po co stosować krzem w tabletkach?

Przyswajalność krzemu zmniejsza się wraz z wiekiem, a jego wchłanianie może zaburzać nadmierne spożycie magnezu i kwasów tłuszczowych trans. Każdy niepokojący sygnał ze strony organizmu należy skonsultować z lekarzem. Jeżeli będzie on skutkiem niedoboru krzemu, specjalista zleci suplementację. Suplementy krzemu w postaci tabletek i kapsułek kupisz w sklepie NaturaWit.

Potrzebujesz wzmocnienia organizmu? Witamina B4 oraz witamina D pomogą Ci w walce ze zmęczeniem i brakiem koncentracji.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel