Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Babka (Plantago Major)

( ilość produktów: 1 )

Babka zwyczajna (Plantago major) to popularna roślina zielna z rodziny babkowatych powszechnie występująca w Polsce. Spotkać ją można na łąkach, trawnikach, przydrożach, pastwiskach i polach. Chociaż naturalnym obszarem występowania rośliny są Europa i Azja to dzięki człowiekowi została przeniesiona i zaadoptowała się na wszystkich kontynentach. To niewielkie, przyziemne ziele (5 - 30 cm wysokości) i szerokich liściach o prozdrowotnych już 3000 lat temu docenili Chińczycy. W medycynie ludowej przez wieki służyły do okładów na skaleczenia, ropiejące rany, zwichnięcia, miejsc po ukąszeniu owadów. We współczesnej medycynie naturalnej nazywana “matką ziół” babka zwyczajna znalazła jeszcze szersze zastosowanie. Najczęściej wykorzystywana jest do łagodzenia schorzeń dróg oddechowych, pokarmowych, układu krwionośnego, co ciekawe - może również wspomagać proces rzucania palenia.

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości babki zwyczajnej?

Plantago major, czyli babka zwyczajna to skarbnica związków aktywnych biologicznie takich jak: garbniki, flawonoidy, glikozydy irydoidowe, śluzy, pektyny, saponiny triterpenowe, kwasy organiczne, witamin - K, A, C oraz minerały - cynk, potas, magnez, krzem. Dzięki takiemu składowi babka zwyczajnej wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwwirusowe, osłaniające, wykrztuśne, rozkurczowe i moczopędne

Babka zwyczajna - na co pomaga?

Babka zwyczajna zwana również babką szeroką może być pomocna w łagodzeniu schorzeń dróg oddechowych takich jak zapalenie gardła, oskrzeli, kaszlu. Korzystnie wpływa na układ pokarmowy - wspiera usuwanie toksyn z organizmu i chroni komórki wątroby przed negatywnym wpływem różnych substancji, łagodzi dolegliwości związane z nieżytem żołądka i chorobą wrzodową. Pomaga uszczelnić naczynia krwionośne. Liście babki zwyczajnej stosowane zewnętrznie przyspieszają procesy regeneracyjne naskórka i łagodzą podrażnienia skóry.

Babka zwyczajna suplementy

Liście babki zwyczajnej można zbierać od maja do października, suszyć i sporządzać z nich napary. Wyciąg z liści jest dostępny również w formie wygodnych do połknięcia kapsułek do suplementacji. Babka zwyczajna suplementy diety w kapsułkach możesz nabyć w sklepie NaturaWit oferującym preparaty naturalnego pochodzenia wspierające zdrowie człowieka.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel