Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Reishi

( ilość produktów: 2 )

Reishi - japońska nazwa gatunków grzybów z rodziny lakownicowatych. Grzyby Reishi (Ganoderma lucidum, lakownica żółta) w tradycyjnej medycynie Dalekiego Wschodu uznawane są za symbol zdrowia i długowieczności, przypisuje się im także magiczne moce. W warunkach naturalnych trudno je spotkać. Rosną na obumarłych drzewach i pniach jedynie w niewielu górskich obszarach Japonii i Chin. Mimo że uprawa grzybów Reishi jest bardzo wymagająca, człowiek nauczył się je hodować. Ich właściwości prozdrowotne są naprawdę imponujące i szkoda by było z ich dobrodziejstwa nie korzystać. Z 6 odmian grzybów Reishi za najcenniejszą uważa się odmianę czerwoną.

Poznaj cenne dla zdrowia właściwości grzybów Reishi

Za prozdrowotne właściwości Reishi odpowiada obecność około 400 substancji aktywnych takich jak: związki polisacharydowe (alfa- i betaglukany, kumaryna, alkaloidy), komponenty steroidowe, witaminy i minerały (witaminy z grupy B, mangan, miedź, magnez, cynk) oraz aminokwasy.

Grzybki Reishi znalazły szerokie zastosowanie w profilaktyce i wspomaganiu leczenia wielu dolegliwości. Wykazują korzystny wpływ na pracę układu immunologicznego poprzez zwiększenie liczby limfocytów T i makrofagów. Regulują poziom glukozy we krwi. Pozytywnie oddziaływają na pracę układu krążenia (obniżają ciśnienie krwi i działają przeciwagregacyjnie). Triterpenidy wykazują działanie przeciwhistaminowe. Obecność polisacharydów odpowiada za właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne tych grzybów. Reishi mogą być pomocne w łagodzeniu astmy oskrzelowej, przebiegu chorób neurodegradacyjnych, ułatwiać zasypianie i zapobiegać starzeniu się organizmu (działanie antyoksydacyjne). 

Reishi suplementy ? jakie wybrać?

Naturalne suplementy Reishi są dostępne w postaci proszku, kropli, kapsułek. Możesz je nabyć w sklepie internetowym NaturaWit. Pamiętaj, że przed rozpoczęciem suplementacji należy skontrolować stan zdrowia i to specjalista powinien decydować o zasadności suplementacji i ustalać dawkowanie.

Mogą zainteresować cię również suplementy na lepszy sen

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel