Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Czerwony Ryż (Red Yeast Rice)

( ilość produktów: 2 )

Czerwony ryż to tzw. ryż drożdżowy, który powstaje w wyniku hodowli gatunku pleśni Monascus purpureus na ryżu białym. Proces ten sprawia, że produkt uzyskuje ciemnoczerwoną barwę, orzechowy aromat z lekko słodkim posmakiem oraz prozdrowotne właściwości. Ryż czerwony cieszy się ogromną popularnością jako składnik potraw w kuchni azjatyckiej głównie w takich krajach jak: Chiny Korea, Indie i Japonia (w tym ostatnim, nazywany jest “koji” co oznacza - ziarna porośnięte pleśnią, a jego działanie wspierające zdrowie doceniane jest od wieków w tradycyjnej medycynie chińskiej -” na ożywienie organizmu i krwi oraz ułatwienie trawienia”. Współczesne badania naukowe potwierdzają prozdrowotne możliwości czerwonego ryżu.

Z czego wynikają prozdrowotne właściwości czerwonego ryżu (red yeast rice)?

Za najważniejszy składnik zawarty w czerwonym ryżu uważana jest monakolina K, ale jest on również bogatym źródłem błonnika, witamin z grupy B, minerałów - magnezumanganużelaza oraz antyoksydantów. Monakolina K wykazuje działanie podobne do statyn, związków chemicznych obniżających poziom cholesterolu we krwi. Jej działanie polega na hamowaniu aktywności reduktazy HMG- CoA, enzymu wątrobowego regulującego wytwarzanie cholesterolu i kontrolującego jego stężenie we krwi.

W czym może być pomocny ekstrakt z czerwonego ryżu?

  • walka ze złym cholesterolem
  • wsparcie pracy układu krwionośnego
  • przyspieszanie metabolizmu i pomoc w pozbyciu się dodatkowych kilogramów
  • wsparcie pracy układu immunologicznego
  • walka z wolnymi rodnikami
  • pomoc w łagodzeniu stanów zapalnych

Suplementy diety Czerwony Ryż

Ekstrakt z czerwonego ryżu jest dostępny jako suplementy diety w formie kapsułek, tabletek i proszku. Suplementację należy stosować na zlecenie i pod kontrolą lekarza. Nie można przekraczać zalecanej dawki, ponieważ przedawkowanie grozi zaburzeniami żołądkowymi, uszkodzeniem wątroby, nerek. Red yeast rice nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży, matki karmiące, dzieci do 18 roku życia oraz przyjmujących niektóre leki.
Czerwony ryż kapsułki kupisz w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel