Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Selen

( ilość produktów: 9 )

Ciało ludzkie do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu składników odżywczych, witamin, makro- i mikroelementów. Do grupy mikroelementów należy m.in. selen (Se) - pierwiastek, którego organizm potrzebuje w śladowych ilościach, ale którego niedobór może prowadzić do wystąpienia poważnych schorzeń. Organizm ludzki nie potrafi sam syntetyzować tego pierwiastka. Źródłem selenu jest dla niego żywność. Znajdziemy go w mięsie, podrobach, rybach, produktach zbożowych, cebuli, czosnku, brokułach, grzybach. Zawartość selenu w żywności zależy od jego zawartości w glebie, stąd trudno jednoznacznie określić jego zawartość w produktach.

Selen jako suplement - jaką rolę pełni w organizmie?

Selen jest składnikiem aminokwasów, które z kolei stanowią budulec enzymów niezbędnych dla wielu przemian metabolicznych. Jako element enzymów katalizujących reakcje utleniania i redukcji, chroni komórki przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Selen w tabletkach wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego, immunologicznego i nerwowego i pomaga przeciwdziałać chorobom nowotworowym. Pełni ważną funkcję w metabolizmie hormonów tarczycy, bierze udział w rozwoju i regeneracji tkanki mięśniowej, korzystnie wpływa na stan włosów i paznokci, wspiera ruchliwość plemników, pomaga neutralizować toksyny.

Objawy niedoboru selenu:

  • wypadanie włosów
  • łamliwość paznokci
  • wzmożona potliwość
  • nerwowość
  • nieprzyjemny oddech
  • zaburzenia pracy serca
  • nieprawidłowe funkcjonowanie tarczycy (sprawdź też suplementy na tarczycę).

Niedobór selenu w organizmie zazwyczaj wynika z niewłaściwej diety, ale może być również związany z zaburzeniami wchłaniania. Zapotrzebowanie organizmu na selen jest uzależnione od wieku. Zarówno niedobór jak i nadmiar selenu jest szkodliwy dla zdrowia. Aby określić jego poziom w organizmie, należy wykonać badanie laboratoryjne krwi. 

Selen - suplementacja w tabletach i kapsułkach

Niedobór selenu można zniwelować stosując właściwą dietę. Jeśli z jakiś powodów jest to trudne do zrealizowania, z pomocą przychodzą suplementy - suplementację zawsze powinien zlecać lekarz. Naturalnego pochodzenia selen suplementy diety - selen w kapsułkach kupisz w sklepie NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel