Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pestki Winogron (Grape Seed)

( ilość produktów: 6 )

Naturalne produkty pozytywnie wpływające na nasze zdrowie cieszą się coraz większą popularnością. Nie tylko medycyna naturalna, ale konwencjonalna korzysta z ich dobrodziejstwa. W tym zaszczytnym gronie nie mogło zabraknąć winogron, które są prawdziwą skarbnicą witamin i składników mineralnych wykazujących pozytywny wpływ na pracę układu sercowo-naczyniowego. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że nie tylko miąższ, ale również pestki winogron są pełne prozdrowotnych składników.

Jakie właściwości ma ekstrakt z pestek winogron?

Dzięki obecności związków chemicznych zwanych oligomerycznymi proantocyjanidynami (OPC), czyli biologicznie aktywnych flawonoidów, ekstrakt z pestek winogron (Grape Seed extract) korzystnie wpływa na przebieg wielu procesów w organizmie. Przede wszystkim chroni komórki przed stresem oksydacyjnym i zapobiega ich przedwczesnej degradacji i tym samym zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych. Ekstrakt z pestek winogron wykazuje działanie wzmacniające i rozszerzające naczynia krwionośne. Wspomaga pracę układu krążenia.

Oprócz właściwości antyoksydacyjnych pestki winogron działają przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne. Grape Seed mają pozytywny wpływ na hamowanie syntezy histaminy, utleniania lipidów i niszczenia kolagenu. Mogą być stosowane pomocniczo we wspomaganiu leczenia chorób stawów, zaćmy i zmniejszać szkodliwe działanie toksyn w organizmie, stymulować system immunologiczny do pracy.

Jak dawkować Grape Seed extract?

Profilaktycznie zaleca się przyjmowanie 100mg ekstraktu z pestek winogron na dobę. Rozważając suplementację należy skontrolować stan zdrowia i zawsze przestrzegać wskazówek odnośnie dawkowania. Przeciwwskazaniem do suplementacji są: ciąża, laktacja. Nie należy preparatów z pestek winogron podawać dzieciom. Dobre, naturalnego pochodzenia suplementy Grape Seed (Now Foods, Swanson), czy też jagody acai tabletki kupisz w NaturaWit. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel