Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina ADEK

( ilość produktów: 1 )

Witaminy ADEK co to?

ADEK to kompleks czterech witamin, w skład którego wchodzą witaminy A, D, E, K. Z witaminy rozpuszczalnymi w tłuszczach jest tak, że aby organizm je przyswoił, powinny być spożywane w obecności tłuszczów. Dlatego nawet jeśli w naszej diecie nie brakuje pokarmów bogatych w witaminy A, D, E, K, to możemy mieć ich niedobór. Niedobór ADEK przy prawidłowym komponowaniu posiłków występuje rzadko. Łatwiej o ich przedawkowanie, kiedy wspomagamy się suplementacją na własną rękę i nie stosujemy się do zaleceń. Nadmiar ADEK grozi hiperwitaminozą.

Ludzkie ciało do prawidłowego działania potrzebuje wielu czynników. Jak istotną jest rolę odgrywają witaminy w tym układzie, wie każdy, kto zmagał się z dolegliwościami wywołanymi ich niedoborem. Organizm do poprawnego funkcjonowania potrzebuje zarówno witamin rozpuszczalnych w wodzie jak i w tłuszczach. Najlepszą formą dostarczania ich do organizmu jest zbilansowana dieta, ale kiedy ze zdrowym odżywianiem nam "nie po drodze", ratunkiem może okazać się suplementacja. Witaminy rozpuszczalne w tłuszczach są dostępne w postaci preparatów o nazwie ADEK.

Działanie witamin ADEK?

  • Witamina A jest niezbędna dla prawidłowego funkcjonowania zmysłu wzroku. Bierze udział w produkcji hormonów tarczycy i nadnerczy. Pozytywnie wpływa na stan skóry. Witaminę A znajdziemy w czerwonych warzywach i pomarańczowych owocach oraz olejach.
  • Witamina D wraz z wapniem odpowiada za budowę kośćca. Wspiera układ odpornościowy i nerwowy. Naturalnie jest syntetyzowana w skórze pod wpływem promieni słonecznych. Znajdziemy ją w tłustych rybach, serze, jajach.
  • Witamina E to najsilniejszy antyoksydant. Odpowiada za niszczenie wolnych rodników i tym samym działa przeciwzapalnie i przeciwstarzeniowo na komórki. Jej źródłem są oleje (rzepakowy, słonecznikowy), orzechy i nasiona.
  • Witamina K reguluje krzepliwość krwi. Znajdziemy ją la organizmu. w olejach (z pestek winogron, rzepaku, soi) i zielonych warzywach.

Należy pamiętać, że zapotrzebowanie organizmu na witaminy zależne jest od wieku, aktywności fizycznej, diety, stanów fizjologicznych oraz tego jak nasz organizm radzi sobie z ich przyswajaniem i wydalaniem, dlatego np. ADEK dla dzieci będzie miał inny skład (udział poszczególnych witamin) niż ADEK dla dorosłych.
Najlepszą receptą na zdrowie nie są suplementy, a zdrowy tryb życia. A jeśli suplementacja jest konieczna, to tylko produktami sprawdzonych firm.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel