Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina B15 (DMG)

( ilość produktów: 1 )

Witamina B15 to organiczny związek chemiczny o działaniu witaminowym, pochodna kwasu glukonowego (N,N - dimetyloglicyna, DMG), znana pod nazwą kwas pangamowy. Po raz pierwszy wyizolowana w 1951 roku przez Ernesta Krebsa. Szerokie spektrum działania witaminy B15 w kontekście korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia człowieka jest od wielu lat przedmiotem zainteresowania naukowców.

Właściwości DMG (B15)- co o nich wiadomo?

Kwas pangamowy wykazuje silne właściwości przeciwutleniające, uczestniczy w wiązaniu wolnych rodników, zapobieganiu powstawania reaktywnych form tlenu, chelatowaniu metali katalizujących reakcje utleniające. Stymuluje utlenianie glukozy i lipidów w ustroju. Witamina B15 aktywizuje układ immunologiczny do pracy. Wykazuje właściwości wzmacniające i regenerujące układ mięśniowy. Bierze udział w angiogenezie i pobudza układ krwiotwórczy do powstawania nowych naczyń krwionośnych. Wpływa na poprawę krążenia obwodowego, sercowego i mózgowego i optymalnego wykorzystanie tlenu na poziomie komórkowym.

Jak przekładają się właściwości witaminy B15 na korzyści dla organizmu?

Antyoksydacyjne właściwości kwasu pangamowego to przeciwdziałanie wystąpienia nowotworów, chorób układu krążenia, problemów ze stawami, cukrzycy. Pobudzanie utleniania glukozy zmniejsza ryzyko pojawienia się cukrzycy, a lipidów - pomaga obniżyć poziom złego cholesterolu, czyli zapobiega miażdżycy, udarom i zawałom. Usprawnianie odpowiedzi immunologicznej wspomaga walkę organizmu z chorobami o różnej etiologii. Dzięki działaniu zwiększającym ukrwienie mięśni i tkanek DMG (B15) może być pomocne w podnoszeniu wydolności fizycznej i psychicznej. W odniesieniu do sportowców i osób aktywnych fizycznie kwas pangamowy może przyspieszać proces regeneracji mięśni po długu tlenowym (zakwasy) oraz zmniejszać zmęczenie mięśni. Właściwości witaminy B15 wspomagają procesy myślowe, wzmacniają pamięć i koncentrację. Przeciwdrgawkowe działanie dimetyloglicyny wykorzystywane jest w łagodzeniu przebiegu chorób związanych z drżeniem mięśni.

Źródła kwasu pangamowego

Naturalnie kwas pangamowy (B15) występuje w brązowym ryżu, nasionach słonecznika, pestkach dyni, sezamie, drożdżach i piwie. DMG (B15) jest także dostępny w postaci suplementów diety.

Witaminę B15 (DMG) kupisz w sklepie internetowym NaturaWit oferującym preparaty naturalnego pochodzenia. Pamiętaj, że suplementację powinien zlecić specjalista po uprzedniej ocenie stanu Twojego zdrowia.

W sklepie internetowym znajdziesz też inne witaminy z grupy B, między innymi tiaminę

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel