Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

DHA

( ilość produktów: 9 )

Co należy jeść, by dostarczyć do organizmu kwas DHA?

Najlepszym źródłem DHA są tłuste ryby morskie, owoce morza i algi. Dobrym źródłem kwasu DHA są także: olej lniany, sojowy, rzepakowy, siemię lniane, orzechy włoskie. By zadbać o właściwy poziom DHA należy spożywać ryby przynajmniej 2-3 razy w tygodniu. Niestety w Polsce ryby zbyt rzadko goszczą w naszej diecie, dlatego też niedobór kwasu DHA nie należy do sporadycznych i często wymaga suplementacji.

DHA (kwas dokozaheksaenowy) ? wielonienasycony kwas tłuszczowy z grupy kwasów omega-3 należący do tzw. "dobrych tłuszczów" niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu, szczególnie dla rozwoju i pracy mózgu, układu nerwowego i siatkówki oka w życiu płodowym i we wczesnym dzieciństwie. DHA to związek egzogenny, to znaczy, że organizm nie wyprodukuje go sam, ale musi być on dostarczony z zewnątrz wraz z pożywieniem.

Jaką rolę pełni kwas DHA w organizmie?

Przede wszystkim już w życiu płodowym odpowiada za rozwój mózgu i układu nerwowego oraz siatkówki oka, dlatego nie powinno go brakować w diecie ciężarnych. Równie ważny jest we wczesnym dzieciństwie, kiedy mózg rozwija się najszybciej. Niedobory DHA w tych okresach mogą być przyczyną problemów psychofizycznych w późniejszym wieku.

Ale odpowiedni poziom DHA ma ogromne znaczenie nie tylko dla rozwoju dzieci, ale i w prawidłowym funkcjonowaniu organizmów dorosłych. Uważa się, że może poprawiać pamięć i koncentrację, przeciwdziałać depresji i demencji, stymulować odporność, regulować poziom dobrego i złego cholesterolu, pozytywnie wpływać na wzrok, zmniejszać ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 1 i nadciśnienia.

Jak stosować kwas DHA?

Kwas DHA dla dzieci 1-3 lat ?150-200mg na dobę. Kobiety ciężarne i karmiące - 200 ?600mg na dobę w zależności, czy w ich diecie znajdują się produkty bogate w DHA. Rozważając suplementację w każdym przypadku należy zasięgnąć porady specjalisty i przestrzegać zaleceń. Sprawdzone, wysokiej jakości suplementy diety, w tym kwas DHA tabletki i krople kupisz w NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel