Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Kwas R-Alfa Liponowy

( ilość produktów: 3 )

Kwas alfa liponowy (w skrócie nazywany ALA) organizm potrafi wytworzyć sobie sam, część dostarczamy wraz z pożywieniem. Występuje w każdej żywej komórce. Koncentrując się w mięśniach i organach pracuje nad przekształcaniem węglowodanów w energię. Kiedy organizm produkuje go za mało i nie jesteśmy w stanie odpowiedniej ilości dostarczyć z pożywieniem wówczas należy włączyć suplementację wybierając kwas R-Alfa-Liponowy.

Dlaczego R-alfa?

ALA jest mieszaniną dwóch izomerów: S i R. Z czego R to izomer aktywny, a S praktycznie bezużyteczny. Substancja czynna w postaci kwasu alfa liponowego w formie enencjomeru R jest najbardziej zbliżona do naturalnie występującej w przyrodzie aktywnej formy kwasu. Kupując zwykły kwas alfa liponowy nie mamy pewności, jaką ilość enencjomeru aktywnego posiada. Stąd - R- w nazwie ma znaczenie.

Właściwości prozdrowotne kwasu alfa liponowego R

Z chemicznego punktu widzenia ALA chociaż działaniem przypomina witaminę jest kwasem tłuszczowym. To silny przeciwutleniacz, który spowalnia proces starzenia się komórek, uczestniczy w produkcji energii (ważne dla sportowców), poprawia wrażliwość insulinową (reguluje poziom cukru we krwi) i wspiera układ immunologiczny. R-Alfa-Liponowy wspiera metabolizm, pozytywnie wpływa na układ nerwowy i sercowo-naczyniowy, jest wsparciem regeneracji wątroby i poprawy wzroku.

Dawkowanie

Profilaktycznie wystarczy przyjmować 100-150 mg ALA R dziennie. W przypadku choroby dawkę można zwiększyć. Przed rozpoczęciem suplementacji warto zasięgnąć opinii lekarza.

Pamiętaj, suplementów nie kupujemy byle gdzie. Sprawdzamy opinię o sklepie i producencie. U nas możesz liczyć na to, że otrzymasz kwas alfa liponowy R najwyższej jakości. NaturaWit oferuje suplementy ALA R marki Swanson, który gwarantuje 100% produkty bez zbędnych dodatków.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel