Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Cynamon

( ilość produktów: 6 )

Cynamon to popularna przyprawa korzenna, której zapach od zawsze kojarzy się ze świąteczną atmosferą, babciną szarlotką i kuflem aromatycznego grzańca. Ale cynamon to nie tylko przyprawa o charakterystycznym słodkawo-korzennym lekko piekącym smaku i rdzawym kolorze, lecz także produkt z powodzeniem wykorzystywany w lecznictwie. I to od czasów starożytnych.

Ojczyzną cynamonowców jest wschodnia i południowo-wschodnia Azja, ale obecnie roślinę uprawia się w całej strefie klimatu subtropikalnego. Cynamonowce należą do rodziny wawrzynowatych. Znanych jest około 250 ich gatunków, z czego najbardziej znane są: cynamonowiec cejloński, chiński i kamforowy. Cynamon jaki znamy (proszek, laski) otrzymuje się przede wszystkim z wysuszonej kory cynamonowca. Z kory pozyskiwany jest także olejek cynamonowy.

Skąd się biorą właściwości prozdrowotne cynamonu?

Swoje prozdrowotne działanie cynamon zawdzięcza obecności substancji aktywnych takich jak: aldehyd cynamonowy, hydrocynamonowy i benzoesowy, eugenol, terpeny i garbniki. Cynamon wykazuje działanie przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne, przeciwgrzybiczne także przeciwzapalne i antyoksydacyjne. Pobudza krążenie krwi i pozytywnie wpływa na poprawę ukrwienia mózgu. Cynamon może być wykorzystywany w profilaktyce chorób neurodegradacyjnych i nowotworowych. Jako termogenik wpływa na przyspieszaniu przemiany materii i spalania tłuszczu. Może skutecznie wpływać na poprawę kobiecego libido. Cynamon pomaga obniżyć poziom glukozy we krwi, zwiększa wrażliwość trzustki na insulinę i zmniejsza ryzyko wystąpienia powikłań w cukrzycy typu II. Sprzyja obniżeniu poziomu frakcji LDL cholesterolu.

Cynamon ? przeciwwskazania do stosowania

Cynamon może uczulać. Obecna w nim kumaryna, w nadmiarze szkodzi nerkom i wątrobie. U kobiet w ciąży może być przyczyną przedwczesnego porodu. 

Cynamon w tabletkach to wygodna do spożycia forma suplementów. Należy jednak pamiętać o tym, że suplementacja powinna być zaleceniem lekarskim.

Naturalne suplementy z cynamonem do nabycia w sklepie NaturaWit. Oferujemy również suplementy dla diabetyków, w tym Gymnema Sylvestre.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel