Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

GABA (Kwas Gamma Aminomasłowy)

( ilość produktów: 10 )

Kwas gamma aminomasłowy - GABA to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów, który powstaje w wyniku dekarboksylacji kwasu glutaminowego. Receptory GABA występują naturalnie w komórkach nerwowych i pełnią funkcję neuroprzekaźników o działaniu hamującym w całym układzie nerwowym.

Jakie działanie wykazuje GABA?

Kwas gamma aminomasłowy wspiera prawidłową pracę układu nerwowego, reguluje poziom serotoniny i dopaminy w mózgu, zmniejsza pobudliwość komórek nerwowych, niweluje problemy z zasypianiem, oddziałuje na procesy zapamiętywania, wspiera procesy wypoczynku, działa regenerująco i relaksująco na komórki mięśniowe.

Objawy niedoboru

Niedobór GABA może być przyczyną złego samopoczucia, bezsenności, rozdrażnienia, wzmożonej podatności na stres, ataków epilepsji. Nadmiar natomiast objawia się ospałością i brakiem motywacji. Niedobór GABA często występuje u osób nadużywających alkoholu.

Dla kogo suplementacja GABA?

Ważne! Każde niepokojące objawy ze strony organizmu należy zgłaszać lekarzowi. Specjalista ustali czy i jaka suplementacja jest konieczna. Stosowanie kwasu gamma aminomasłowego może być pomocne we wspieraniu funkcji układu nerwowego, a także do stosowania przez sportowców w celu regeneracji i wsparcia rozwoju mięśni po intensywnym wysiłku.

Dawkowanie

Optymalna dawka GABA to 2-3 g dziennie przyjmowana na czczo. Nie należy przekraczać 5g dziennie. Suplement GABA jest dostępny w naszym sklepie internetowym w postaci kapsułek (250-, 500-, 750mg), których producentami są: firma Swanson i Now Foods. Preparaty obu marek powstają z surowców naturalnego pochodzenia. Dokładamy wszelkich starań, by produkty dostępne w naszym sklepie internetowym NaturaWit były najlepszej jakości i atrakcyjne cenowo. W naszej ofercie znajdziesz także inne witaminy i suplementy, w tym l tryptofan.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel