Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Grejpfrutowa Skórka (Grapefruit Peel)

( ilość produktów: 1 )

Skórka z grejpfruta to niedoceniana część owoców grejpfruta, które notabene uznawane są za najzdrowsze dla zdrowia człowieka. Grejpfruty to gatunek tropikalnych, wiecznie zielonych roślin z rodziny rutowatych. Ich owoce są doskonałym źródłem witaminy C (zjedzenie jednego zapewnia organizmowi 100% dziennego zapotrzebowania) oraz witaminy A ( ⅓ dziennej dawki), witamin z grupy B, potasu i bioflawonoidów. 

Grapefruit Peel (grejpfrutowa skórka) - właściwości

Nie tylko miąższ, ale właśnie skórka grejpfruta i biała błonka( albedo) pod nią, której zwykle się pozbywamy przed zjedzeniem owocu (odpowiada za gorzkawy smak) są źródłem substancji o prozdrowotnym działaniu. Są to polifenole - związki organiczne o właściwościach przeciwutleniających. Te, które znajdują się w skórce grejpfruta należą do grupy flawonoidów, a dokładanie flawononów i zawierają kwercetynę, kemferol, naryngeninę i hesperydynę. Ich działanie dla owocu polega na ochronie przed szkodliwym promieniowaniem UV, owadami i grzybami, pełnią także funkcję hormonu i regulatora wzrostu. Dostarczone do organizmu człowieka, wykazują silne działanie przeciwutleniające. Zawarte w skórce grejpfruta flawonony wykazują właściwości przeciwbakteryjne, przeciwgrzybicze i przeciwutleniające. Antyoksydacja jest procesem oczyszczania i neutralizowania szkodliwego działania oraz namnażania wolnych rodników, które przyczyniają się do reakcji zapalnych w organizmie, degradacji tkanek, rozwoju chorób cywilizacyjnych (cukrzycy, chorób układu krążenia, neurodegeneracyjnych, nowotworów). Ogólnie mówiąc, polifenole zmniejszają podatność organizmu na choroby. Aby korzystać z cennych dla zdrowia składników prozdrowotnych zawartych w skórce grejpfruta najlepiej sięgnąć po gotowe preparaty zawierające wyciąg ze skórki tych owoców. 

Suplementy Grapefruit Peel (skórka z grejpfruta) - jakie?

Pamiętaj, że o wdrożeniu i suplementacji i dawkowaniu powinien decydować lekarz. Wyciąg ze skórki grejpfruta może nasilać bądź zniwelować działanie innych leków. Swanson grejpfrutowa skórka w formie łatwych do połknięcia kapsułek jest dostępny w sklepie z suplementami naturalnego pochodzenia NaturaWit.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel