Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina B4 (Cholina) + Inozytol

( ilość produktów: 3 )

Cholina i inozytol to substancje witaminopodobne, które ze względu na znaczenie, jakie odgrywają dla zachowania prawidłowego działania ludzkiego organizmu, często charakteryzowane są jako związki należące do witamin z grupy B. Cholina nazywana jest witaminą B4, a Inozytol B8. Jednak w odróżnieniu od witamin, organizm ludzki jest w stanie sam wytwarzać oba związki, a ich dodatkowym źródłem jest także pożywienie.

Połączenie choliny i inozytolu korzystnie wpływają na pracę mózgu i układu nerwowego

Zarówno cholina jak i inozytol są niezbędne dla prawidłowego przebiegu wielu procesów w ludzkim organizmie. Okazuje się, że mogą się wzajemnie wspierać szczególnie jeśli chodzi o wsparcie dla prawidłowej pracy mózgu i układu nerwowego. Cholina należy bowiem do jednej z niewielu substancji mających zdolność do przekraczania bariery krew-mózg, inozytol zaś ściśle współpracuje z różnymi neuroprzekaźnikami zwiazanymi z funkcjami układu nerwowego. Zwiększając wrażliwość receptorów na serotoninę cholina + inozytol wykazują pozytywny wpływ na poprawę samopoczucia i kondycji psychicznej. Są pomocne w procesach uczenia się i zapamiętywania. Pomagają w walce ze stresem, stanami lękowymi. I bezsennością. Połączenie choliny i inozytolu w organizmie sprzyja wytwarzaniu lecytyny, a ta z kolei jest niezbędna w ograniczaniu i zapobieganiu odkładania się tłuszczu w ścianach komórkowych co przeciwdziała powstawaniu blaszek miażdżycowych - przyczyny zwężenia światła naczyń krwionośnych, którego konsekwencją mogą być udar lub zawał.

Kiedy wspomóc organizm suplementami cholina + inozytol

Każdy niepokojący objaw ze strony organizmu należy zgłosić lekarzowi. To on w oparciu o wyniki badań i wywiad z pacjentem może zalecić suplementację. Suplementy cholina + inozytol sprawdzonych producentów kupisz w wiarygodnym sklepie internetowym NaturaWit.

W naszej ofercie znajdują się także inne witaminy, między innymi witamina A.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel