Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina D + K

( ilość produktów: 8 )

Witaminy D+K należą do grupy witamin rozpuszczalnych w tłuszczach i jak wszystkie pozostałe witaminy są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Witamina D+K - na co?

Witamina D jest związkiem z grupy steroidów. Ludzki organizm ma zdolności jej syntetyzowania w skórze pod wpływem promieniowania UV, dostarczana jest także wraz z pożywieniem. Niewielka ilość dni słonecznych w roku i żywności bogatej w tę witaminę sprawia, że często dochodzi do jej niedoborów. Głównie kojarzoną ze zdrowiem kości i zębów (chroni przed krzywicą, osteomalacją i osteoporozą) witaminę D uważa się obecnie za wszechstronną, a jej brak, za przyczynę niemal każdej choroby. Witamina K - niezbędna do prawidłowego krzepnięcia krwi, okazało się, że wpływa również na tkankę kostną ponieważ bierze udział w tworzeniu białka kostnego osteokalcyny. Niedobór witaminy K występuje niezwykle rzadko ( jej źródłem jest wiele produktów spożywczych), jej postać - K2 - produkują także bakterie jelitowe, a jej niedobór zwykle związany jest z chorobami układu jelitowego. Coraz częściej w suplementacji stosuje się połączenie obu witamin i można je nabyć w jednym preparacie, kapsułkach lub kroplach: jako witaminę D plus K dla dorosłych. 

Czy połączenie witaminy D plus K jest zasadne?

Witamina D+K przyjmowana razem wpływa na lepsze przyswajanie wapnia z przewodu pokarmowego i kierowanie go do tkanki kostnej. Dzięki temu chroni naczynia krwionośne przed zwapnieniem i wzmacnia strukturę kości. Suplementy z witaminą D plus K zwiększają ochronę przed postępującym zwapnieniem naczyń, szczególnie u kobiet po menopauzie.

Jakie suplementy z witaminami D+K wybierać?

Przede wszystkim o wdrożeniu suplementacji powinien decydować lekarz. On również powinien ustalić dawkowanie. W sprzedaży spotkasz preparaty zawierające najlepiej przyswajalne przez organizm formy obu witamin. Są to D3 i K2 (lub K2 jako MK4 lub MK7). Wybieraj suplementy zawierające witaminy D+K Swanson, Now Foods lub Aliness - wszystkie z nich są dostępne w sklepie NaturaWit, specjalizującym się w sprzedaży preparatów naturalnego pochodzenia.

Jeśli interesują Cię preparaty wpływające na funkcjonowanie układu kostnego - zobacz inne, dostępne w NaturaWit suplementy dla wsparcia stawów i kości.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel