Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

L-Arginina

( ilość produktów: 18 )

L-Arginina to organiczny związek chemiczny z grupy aminokwasów kodowanych przez DNA, niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Bierze udział w wielu procesach metabolicznych takich jak przemiany azotowe: przenoszenie azotu w mocznikowym cyklu Krepsa i synteza kreatyniny. L arginina należy do aminokwasów endogennych - organizm potrafi wytworzyć ją sam - z kwasu glutaminowego i proliny. Podeszły wiek i niewłaściwa dieta mogą osłabić naturalną produkcję L Argininy. Należy wówczas wzbogacić menu o produkty zawierające ten związek: nabiał, owoce morza, białe i czerwone mięso, orzechy, rośliny strączkowe, produkty pełnoziarniste lub po konsultacji z lekarzem rozpocząć suplementację. Organizm przyswaja również L Argininę z pożywienia i w formie suplementów.

W czym pomocna jest L-Arginina?

Ponieważ w syntezie tlenku azotu L-Arginina rozszerza naczynia krwionośne, pozytywnie wpływa na pracę układu krwionośnego, poprawia efektywność transportu tlenu i składników odżywczych w organizmie. L Arginina wspiera pracę serca, funkcjonowanie wątroby (uczestniczy w detoksykacji szkodliwych produktów przemiany materii), wspomaga pracę grasicy w budowaniu komórek odpornościowych, sprzyja budowaniu tkanki mięśniowej (jest niezbędna w wytwarzaniu poliamid odpowiedzialnych za syntezę cząsteczek białka w mięśniach). Przeciwdziała zaburzeniom erekcji, jest obecna podczas syntezy hormonu wzrostu, przyspiesza regenerację tkanek.

Suplement diety L Arginina dla kogo?

L Arginina może być wsparciem dla organizmu w czasie aktywności fizycznej, pomocna w zaburzeniach pracy serca i układu krwionośnego, detoksykacji organizmu i sprzyja gojeniu się ran. Najlepsza L- Arginina to ta, naturalnego pochodzenia ? L Arginina Now Foods, L Arginina Swanson dostępne w sprzedaży internetowej w sklepie Naturawit. Możesz zamówić u nas także inne suplementy np. L lizynę lub L prolinę. Należy jednak pamiętać, że suplementacji nie rozpoczynamy na własną rękę, wcześniej zasięgamy porady lekarskiej. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixel