Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina K

( ilość produktów: 8 )

Witamina K2 MK7 znaczenie dla organizmu

Witamina K2 MK7 odgrywa ważną rolę w profilaktyce osteoporozy i przeciwdziałaniu rozwojowi chorób układu krążenia. Zapobiega wapnieniu ścian naczyń krwionośnych i ogranicza powstawanie blaszek miażdżycowych. Przeciwdziała rozwojowi nadciśnienia i chorobie niedokrwiennej serca, wpływa na zwiększenie dobrego cholesterolu. Poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.
Kiedy w organizmie brakuje witaminy K2 (uboga w składniki odżywcze dieta, stres, brak snu) należałoby rozpocząć suplementację, dzięki której można zapobiec poważnym problemom zdrowotnym.

Witamina K ? nazwa nie dotyczy jednej witaminy, lecz grupy związków o podobnej aktywności biologicznej, ale różniących się budową chemiczną i biodostępnością. Główne to: witamina K1 ? fitomenadion, K2 ?menachinon, K3 ? menadion. Witamina K zazwyczaj kojarzona jest z krzepliwością krwi. Mało kto wie, że pełni także kluczową rolę w procesie regulacji wapnia, gdyż przyczynia się do wzrostu poziomu białek MGP odpowiedzialnych za jego transport w organizmie. Szczególnie pożądana jest witamina K2 od której zależy funkcjonowanie osteokalcyny - białka odpowiedzialnego za tworzenie się kości. Kierując jony wapnia do tkanki kostnej zapobiega zwapnieniom w układzie sercowo-naczyniowym. K2 to grupa związków - menachinonów określanych jako MK-n. "n" oznacza liczbę nienasyconych reszt izoprenoidowych przy węglu C3. Najlepiej przyswajalną formą K2 jest witamina K2MK7 ? (związek głównie tworzony przez bakterie w produktach fermentowanych) i mający najdłuższy czas półtrwania w organizmie.

Wybierajmy naturalne suplementy diety

Swanson witamina K2 do nich należy. Naturalny skład, bez konserwantów, sztucznych barwników, stabilizatorów - najlepiej przyswajalna forma MK7. Przed podjęciem suplementacji należy skontrolować stan zdrowia. Ważne! Nie przyjmujemy witaminy K2 nim nie zapoznamy się z ulotką informacyjną!

W naszej ofercie znajdziesz również inne witaminy, takie jak Niacyna. Zapraszamy do zapoznania się z pełnym asortymentem. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel