Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Różeniec Górski (Rhodiola Rosea)

( ilość produktów: 4 )

Różeniec Górski (Rhodiola Rosea) to roślina z rodziny gruboszowatych nazywana złotym korzeniem lub korzeniem arktycznym. Występuje na obszarze okołobiegunowym półkuli północnej, na terenach o surowym klimacie górskim. Porasta wysokie góry i klify arktyczne. W Polsce można ją spotkać na terytorium parków narodowych Sudetów i Karpatów. Różeniec górski jest rośliną szczególnie cenioną przez Skandynawów i Rosjan. Jako surowiec zielarski wykorzystuje się kłącze i korzeń różeńca.

Jakie cenne substancje znajdują się w kłączu i korzeniu Rhodiola Rosea?

Za właściwości różeńca górskiego odpowiadają przede wszystkim dwie substancje o działaniu adaptogennym: rosavina i rodiolozyd. Ale cennych dla zdrowia składników roślina posiada o wiele więcej. Rhodiola Rosea jest źródłem flawonoidów, fitosteroli, katechin, pro antocyjanidyny, które wykazują prozdrowotne działanie dla organizmu.

Na co pomaga różeniec górski?

Różeniec wspomaga organizm w przystosowaniu się do zmieniających się czynników zewnętrznych zwiększa wytrzymałość i odporność na stres. Poza tym substancje aktywne zawarte w korzeniu ikłączu różeńca wspomagają pracę mózgu - poprawiają koncentrację i pamięć. Wykazują pozytywny wpływ na procesy uczenia się i zapamiętywania. Pomocne działanie Rhodiola Rosea ujawnia w chorobach degeneracyjnych mózgu, zespołach otępiennych, spadku nastroju, stanach depresyjnych. Różeniec poprawia wydolność organizmu, wykazuje również działanie przeciwzapalne, wspomaga walkę z wolnymi rodnikami.

W jakiej formie dostępny jest różeniec górski?

Rhodiola Rosea kapsułki to najwygodniejsza do suplementacji postać wyciągu z korzenia i kłącza różeńca - do kupienia w sklepie internetowym Naturawit. Rozważając suplementację należy zasięgnąć porady lekarskiej. Kupujemy suplementy diety tylko u sprawdzonych sprzedawców. Zawsze zapoznajemy się z ulotką informacyjną dołączoną do preparatu.

W naszej ofercie znajdziesz również Cytryniec Chiński na redukcję stresu i siłę witalną.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel