Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina B3 (Niacynamid)

( ilość produktów: 4 )

Witamina B3 to wspólna nazwa dwóch związków: kwasu nikotynowego – niacyny i jego amidu – nikotynamidu. Około 300 reakcji biochemicznych zachodzących w organizmie człowieka potrzebuje do prawidłowego przebiegu witaminy B3. Organizm ludzki potrafi w nieznacznych ilościach syntetyzować witaminę B3 z tryptofenu, którego źródłem jest pożywienie. By nasze ciało otrzymało potrzebną dawkę witaminy B3, musi być ona dostarczana z żywnością - drożdże, mięso, orzechy, mleko, otręby pszenne, grzyby, rośliny strączkowe, pomidory. B3 uznawana jest za najtrwalszą z witamin z grupy B - odporna na działanie wysokiej temperatury, tlenu i promieniowania UV.

Za co w organizmie odpowiada witamina B3 – niacynamid?

Niacynamid bierze udział w reakcjach energetycznych, umożliwia sprawne pozyskiwanie energii w trakcie przemiany materii i jej efektywne wykorzystanie w mitochondriach. Odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, bierze udział w syntezie hormonów płciowych, chroni skórę przed wolnymi rodnikami i stymuluje produkcję kolagenu i elastyny w organizmie, reguluje poziom złego cholesterolu, wykazuje działanie rozszerzające naczynia krwionośne, jest niezbędny podczas procesów fizjologicznych zachodzących w mięśniach, wykazuje działanie przeciwzapalne.

Objawy niedoboru witaminy B3

Niedożywienie, używki, choroby mogą wywoływać zaburzenia wchłaniania niacynamidu i jego niedobór. Deficyt może dawać objawy w postaci zaburzenia koncentracji, stanów depresyjnych, stanów zapalnych w obrębie jamy ustnej, złej kondycji włosów, schorzeń skóry w tym pelagry (rumień lombardzki), która nieleczona może doprowadzić do śmierci.

Każde niepokojące objawy ze strony organizmu należy skonsultować z lekarzem. Jeżeli odpowiada za nie niedostateczna ilość B3 w organizmie, specjalista zleci suplementację i ustali potrzebne dawki. Niacynamid Swanson kapsułki to najlepsza forma suplementu - oparty na naturalnym składzie, łatwy do połknięcia, w przystępnej cenie. Kupuj u sprawdzonego sprzedawcy – Naturawit - wspieramy Twoje zdrowie. U nas zamówisz także inne witaminy z grupy B, m.in. witaminę B4 cholinę oraz witaminę B11 kwas foliowy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel