Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Układ moczowy

( ilość produktów: 24 )

Zwykle zaczyna się niewinnie... Niewielki ból w podbrzuszu czy częstsze parcie na pęcherz. Częściej dotyczy kobiet niż mężczyzn. Wymienione objawy to znak, że poprawne funkcjonowanie naszego układu moczowego jest zagrożone i potrzebuje on natychmiastowego wsparcia. Pomocne wówczas mogą okazać się suplementy diety na drogi moczowe.

Suplementy diety na układ moczowy - czy warto je stosować?

Układ moczowy człowieka to złożony ?mechanizm? odpowiadający za wydalanie zbędnych substancji z organizmu. Tworzą go pęcherz moczowy, cewka moczowa, moczowody, nerki. Infekcje układu moczowego to bardzo częsta przypadłość, której przyczyny mogą być bardzo różne. Zwykle odpowiadają za nie bakterie E - coli, które naturalnie bytują w jelicie grubym, ale mogły w jakiś sposób zostać przeniesione do cewki moczowej i pęcherza. Niedostateczna bądź niewłaściwa higiena, korzystanie z publicznych toalet, sauny, basenu, obniżona odporność to sytuacje, które sprzyjają infekcjom dróg moczowych. Jak sobie pomóc przy pierwszych objawach? Suplementy na układ moczowy oparte na naturalnym składzie, działające moczopędnie, bakteriobójczo, rozkurczowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie mogą przynieść ulgę. Mówimy tu o ekstraktach z żurawiny, pietruszki, rumianku, szałwii, brzozy czy pozyskiwanej z kukurydz, D- mannozie? Suplementy na drogi moczowe są dostępne w różnych formach: miękkie kapsułki, powlekane tabletki, saszetki. Mamy więc możliwość wyboru najdogodniejszej formy do podania.

Jak zapobiegać infekcjom układu moczowego?

Pamiętajmy jednak, że nie należy suplementacji przeprowadzać na własną rękę, a niepokojące objawy ze strony organizmu zawsze zgłaszać lekarzowi. Nie lekceważmy żadnych symptomów ze strony układu moczowego, bo mogą zakończyć się poważnymi problemami ze zdrowiem. Infekcjom dróg moczowych należy zapobiegać: bawełniana bielizna, przewiewna odzież, odpowiednie dbanie o higienę, niewstrzymywanie oddawania moczu, profilaktyczne badania ? zawsze to lepiej zapobiegać chorobom niż je leczyć. A jeśli już zajdzie taka potrzeba, korzystajmy z suplementacji.

Suplementy na drogi moczowe do nabycia w sklepie NaturaWit. Sprawdź również suplementy na sen, dostępne w naszej ofercie. 

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel