Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Koenzym Q10

( ilość produktów: 24 )

Koenzym Q10, nazywany także ubichinonem od łacińskiego słowa “ubitarius” - wszechobecny, to organiczny związek chemiczny z grupy chinonów niezbędny do pracy każdej komórki ludzkiego ciała. Jest substancją endogenną tzn., że organizm potrafi sam ją wytwarzać. Również wraz z pożywieniem ubichinon trafia do organizmu. Jego dobrym źródłem są ryby, oleje, orzechy, a także produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce.

Skąd się bierze niedobór koenzymu Q10?

Mimo, że organizm ludzki posiada zdolność syntetyzowania ubichinonu to jednak jego poziom wraz z wiekiem maleje. Niedobór może również mieć podłoże genetyczne oraz wynikać z niektórych chorób (fenyloketonuria, marskość wątroby, kardiomiopatia, choroby neurodegradacyjne), palenia papierosów czy złej diety.

Za co odpowiada koenzym Q10? Właściwości

Ubichinon (koenzym Q10) jest niezbędny do wytwarzania energii komórkowej i jej nośnika - ATP. Odpowiada za stabilizację błon komórkowych co zwiększa ich odporność na działanie szkodliwych czynników oraz zabezpiecza przed utratą substancji odżywczych z wnętrza komórek. Posiada silne właściwości antyoksydacyjne. Zapobiega utlenianiu lipidów, uszkodzeniu struktur białek i DNA.
Koenzym Q10 wspiera pracę układu sercowo-naczyniowego i może być pomocny w walce z takimi schorzeniami jak: niewydolność krążenia, nadciśnienie tętnicze, choroba niedokrwienna serca (sprawdź też suplementy diety na serce). Ubichinon może być przydatny w hamowaniu rozwoju chorób neurodegradacyjnych (Parkinson, demencja) i chorób układu mięśniowego. Wykazuje działanie pomocnicze w zmaganiach z paradontozą. Jako silny antyoksydant służy wsparciem w profilaktyce chorób cywilizacyjnych w tym nowotworów.
Koenzymu Q10 wykorzystywany jest również jako składnik kosmetyków o działaniu ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym oraz chroniących skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Koenzym Q10 suplementy diety w tabletkach

Ubichinon jako substancja dobrze rozpuszczalna w tłuszczach najczęściej ma postać olejowych kapsułek, ale można go nabyć także w formie kropli czy pastylek do ssania. Należy pamiętać o tym, że o wdrożeniu suplementacji powinien decydować lekarz. Koenzym Q10 - który wybrać? Suplementy diety kupisz w sklepie internetowym NaturaWit specjalizującym się w dystrybucji wysokiej jakości preparatów naturalnego pochodzenia.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel