Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Pokrzywa Indyjska (Coleus Forskohlii)

( ilość produktów: 2 )

Pokrzywa indyjska (Coleus Forskohlii) to roślina tropikalna o pozytywnych właściwościach, powszechnie występująca w Indiach, Nepalu, Birmie, Tajlandii. Uprawiana także w wielu krajach Afryki Wschodniej. Inne spotykane nazwy pokrzywy indyjskiej to forskolia, pochwatka, Makandi. Jej prozdrowotne właściwości od wieków znajdują zastosowanie w medycynie ajurwedyjskiej. Za działanie Coleus Forkskohlii odpowiada substancja czynna o nazwie forskolina, zwiększająca stężenie cyklicznego AMP w komórkach. Jako surowiec wykorzystuje się korzeń rośliny -zawiera największe stężenie forskoliny, ale substancja ta jest także obecna w liściach pokrzywy indyjskiej.

Pokrzywa indyjska ? jakie ma właściwości?

Działająca na poziomie komórkowym forskolina bierze udział w wielu procesach przebiegających w organizmie. W medycynie Dalekiego Wschodu pokrzywa indyjska znalazła zastosowanie przy zwalczaniu schorzeń sercowo-naczyniowych, chorobach układu oddechowego i pokarmowego, nadciśnieniu, jaskrze i łuszczycy. W krajach afrykańskich liście Coleus Forkskohlii wykorzystuje się z kolei jako środek moczopędny, wykrztuśny i wywołujący miesiączkę.

W czym jest pomocna pokrzywa indyjska?

Forskolina uruchamia i stymuluje neuroprzekaźniki do walki z bólem, i stanami zapalnymi w organizmie. Wzmacnia naczynia wieńcowe i poprawia krążenie krwi, a tym samym korzystnie oddziałuje na pracę serca. Hamuje reakcje autoimmunologiczne zachodzące w organizmie. Wykazuje działanie pomocnicze przy Hashimoto i stanów depresyjnych. Pokrzywa indyjska znalazła również zastosowanie jako środek wspomagający walkę z otyłością, ale potwierdzenie jej skuteczność w tym zakresie wymaga jeszcze dodatkowych badań. Rozważając suplementację forskoliny należy zasięgnąć opinii lekarskiej, zapoznać się z przeciwwskazaniami do stosowania i ściśle przestrzegać zasad dawkowania. Kupując suplementy diety u sprawdzonych producentów, w dobrych sklepach z naturalnymi preparatami, zyskujesz pewność co do autentyczności produktu. 

W naszej ofercie znajdziesz Olej z czosnku, czyli inny suplement na układ sercowo-naczyniowy.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel