Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Witamina B1 (Tiamina)

( ilość produktów: 3 )

Tiamina - dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego

Odczuwasz zmęczenie, masz problemy z koncentracją lub dręczą cię dolegliwości żołądkowe? Możliwe, że przyczyną jest niedobór tiaminy, czyli witaminy B1. W uzupełnianiu jej braków pomogą ci preparaty dostępne w naszym sklepie internetowym. Dowiedz się o nich więcej.

Wyodrębnienie witaminy B1 to jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej medycyny. Uczynił to w 1912 roku Polak, Kazimierz Funk, który odizolował witaminę B1 z otrębów ryżowych. Witamina B1 należy do grupy witamin rozpuszczalnych w wodzie, a w organizmie człowieka odgrywa kilka ważnych ról. Uczestniczy w oddychaniu komórkowym, bez niej układ nerwowy nie funkcjonuje poprawnie, przyspiesza gojenie ran i wspomaga ochronę nerek.

Właściwości witaminy B1

Niedobór witaminy B1 w organizmie może wywoływać różne dolegliwości. Skutki objawiają się rozdrażnieniem, chronicznym zmęczeniem i zaburzeniami koncentracji. Brak tiaminy wpływa także negatywnie na układ pokarmowy: wywołuje biegunki, utratę łaknienia czy wymioty. Na szczęście, naturalne właściwości witaminy B1 pomagają w złagodzeniu tych problemów. Gdzie znajdziesz tiaminę? Jej bogatym źródłem są m.in. ziarna słonecznika, drożdże i otręby, ale znajdziesz ją także w mięsie wieprzowym. Witamina B1 jest jednocześnie komponentem wielu preparatów i suplementów diety, które w przypadku braku tiaminy uzupełnią jej niedobory. Dlatego niezależnie od tego, czy przyjmować będziemy ją z pokarmem, warto zaopatrzyć się w pozbawione sztucznych wypełniaczy i barwników suplementy na wzmocnienie organizmu, które oferujemy w tej kategorii. Całkowicie naturalne - będą odpowiednie także dla wegan. Dzienna dawka witaminy B1 dla dorosłego człowieka wynosi 1-1,4 mg. Co ciekawe jednak, nie musimy się martwić nadmiarem tego składnika w organizmie - każda nadprogramowa ilość szybko zostaje usunięta z niego wraz z moczem.

pixelpixelpixelpixelpixelpixelpixel