Darmowa dostawa po opłaceniu od 299,00 zł
SuperBezpieczneTM zakupy
SuperFair.Shop badge

Goji (Wolfberry)

( ilość produktów: 2 )

Jagody goji to owoce rośliny z rodziny psiankowatych o nazwie kolcowój pospolity. Ten rozłożysty krzew o wysokości 2-3 metry, fioletowych kwiatach i podłużnych, czerwono-pomarańczowych jagodach wywodzi się z Azji i to tam, już 2000 lat temu odkryto i wykorzystywano prozdrowotne właściwości owoców goji. Współcześnie kolcowój pospolity występuje nie tylko w Azji, ale w wielu krajach na świecie, również w Polsce. Uprawiany jako roślina ozdobna i do pozyskiwania surowca zaliczanego do superfood (żywność naturalnego pochodzenia bogata w składniki odżywcze korzystnie wpływające na zdrowie człowieka).

Skąd się biorą prozdrowotne właściwości jagód goji, co o nich wiadomo?

Za korzystne dla zdrowia działanie owoców kolcowoju pospolitego odpowiada bogactwo cennych składników zawartych w jagodach goji. Należą do nich polisacharydy (ksyloza, mannoza, arabinoza, glukoza), aminokwasy (prolina), karotenoidy (zeaksantyna), flawonoidy, olejki eteryczne, kwasy organiczne (jabłkowy, fumarowy), witaminy (A, C, B1, B2, B6), minerały (fosfor, cynk, selen, miedź) oraz błonnik pokarmowy. Jagody goji to naturalne źródło kwasu askorbinowego. 100 g suszonych owoców to 2500 mg witaminy C , który mobilizuje układ odpornościowy do pracy, poprawia wchłanianie żelaza (korzystnie wpływa na układ krwionośny), uczestniczy w produkcji kolagenu odpowiadającego za elastyczność skóry, mocne naczynia krwionośne, chrząstki, stawy i więzadła. Bogactwo antyoksydantów zapobiega powstawaniu wolnych rodników odpowiedzialnych za starzenie się i przedwczesną śmierć komórek (w ten sposób pomaga zapobiegać nowotworom). Błonnik wspomaga odchudzanie. Witaminy z grupy B wspierają pamięć. Selen chroni błony komórkowe. Zeaksantyna zapobiega zwyrodnieniu plamki żółtej.

Czy jagody goji są dostępne w postaci suplementów?

Suszone jagody goji można spożywać jak rodzynki, dodawać do jogurtu, musli, owsianki. Wyciąg z jagód goji jest dostępny w postaci suplementów diety pod nazwą Goji Berry (Wolfberry). Wybierz jagody Goji Swanson w kapsułkach. Pamiętaj! O wdrożeniu suplementacji powinien decydować specjalista.

Zainteresować cię może także gorzknik kanadyjski.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel